
„Szlak Żorka” tworzą figurki przedstawiające postacie związane z różnymi zawodami, pasjami, wydarzeniami i miejscami charakterystycznymi dla miasta.
Na miejskim „Szlaku Żorka” w Żorach pojawiła się nowa, trzydziesta pierwsza figurka z brązu. Nowy bohater nosi nazwę Żorek Olimpijczyk i został umieszczony przed budynkiem Szkoły Podstawowej nr 13 im. Polskich Olimpijczyków. Wybór tej lokalizacji nawiązuje bezpośrednio do profilu szkoły, która prowadzi oddziały sportowe i mistrzostwa sportowego. Rzeźba przedstawia postać trzymającą w dłoniach znicz olimpijski i tarczę szkolną z napisem „SP 13”.





![Biblioteczne kluby zakończyły sezon. Czerwiec pełen spotkań i kreatywnych zajęć [ZDJĘCIA] Biblioteczne kluby zakończyły sezon. Czerwiec pełen spotkań i kreatywnych zajęć](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/06/biblioteka-kluby.jpg)
![XXVII Pływadła w Raciborzu w ramach Festiwalu Górnej Odry [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/06/plywadla-2026-60.jpg)
![Biblioteka bez granic. Raciborzanie odwiedzili Karwinę [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/06/karwina-wycieczka.jpg)










![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)


![Strefa Letnia H2O w Raciborzu już otwarta [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/06/h2ostrog-strefa-letnia-1-1.jpg)


