
W najbliższy piątek, tj. 3 października o godzinie 19.00, w sali kameralnej Domu Kultury "Strzecha" odbędzie się slajdowisko Pawła "Gawlika" Demela pt. "3 miesiące w Peru i Boliwii".
"Gawlik" to młody, 29 letni, bardzo pozytywny zawodnik rodem z Raciborza, na przemian studiujący, pracujący, gotujący i podróżujący po świecie – czyli w skrócie – ucieleśnienie człowieka w miarę wolnego. Podróż o której mowa miała miejsce na początku AD 2008.
Podczas slajdowiska zobaczymy dogłębnie dwa przepiękne kraje andyjskie.
Wstęp wolny!




![Kreatywność tematem grudniowego spotkania „Biblioteki kobiet” w Raciborzu [ZDJĘCIA] Kreatywność tematem grudniowego spotkania „Biblioteki kobiet” w Raciborzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/kreatywna-biblioteka-kobiet.jpg)


![Opowieść o Camino de Santiago w bibliotece na Ostrogu [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/santiago-klub-przyjaciol-biblioteki.jpg)

![Spotkanie opłatkowe w Śląskim Oddziale Straży Granicznej w Raciborzu [ZDJĘCIA] Spotkanie opłatkowe w Śląskim Oddziale Straży Granicznej w Raciborzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/slaski-oddzial-strazy-granicznej.jpg)

![Złote medale zawodników Łamatora na mistrzostwach Śląska [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/lamator-raciborz-11.jpg)

![Uroczyste obchody 70-lecia Przedszkola nr 10 w Raciborzu [ZDJĘCIA] Uroczyste obchody 70-lecia Przedszkola nr 10 w Raciborzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przedszkole-nr-10.jpg)
![Co czyta młodzież po obu stronach granicy? Polsko-czeskie seminarium w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/czy-mlodziez-w-czechach-czyta.jpg)
![Czy artysta ma prawo przekraczać granice? Debata na Stacji Młodych [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/11/debata-mlodych-stacja-mlodych.jpg)

![Uroczysty hołd pomordowanym w Zbrodni Katyńskiej oddany przez Policję w Brzeziu [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/Policjanci_Brzezie_DSC01177.jpg)











No nieźle, widzę, że GR rozpędza się przed WIatrakami. Az dziw mnie bierze, że dostali salę kameralną od RCK, w którym grunt to nie pobrudzić parkietu…