
7 października o godzinie 20.00 na Przystanku Kulturalnym Koniec Świata zagra po raz kolejny Pan Stian Trio. Zespół porusza się po terenach szeroko pojętej muzyki alternatywnej z dodatkiem poezji. Wstęp na koncert jest darmowy.
Pan Stian to tak naprawdę Sebastian Pypłacz. W 2004 roku stworzył grupę Trafri, która początkowo skupiała się wokół kwartalnika internetowego „Magazyn Wolnych Myśli”. W ciągu następnych lat brał udział w projektach artystycznych, wieczorach autorskich, a kilka z jego wierszy zostało wydanych w zbiorczych tomikach skupiających młodych śląskich poetów.
W 2009 roku ukazał się debiutancki materiał muzyczny, wydany pod szyldem Pan Stian. Kilka Minut EP zawiera wiele elementów ambientu, muzyki psychodelicznej i gitarowej. W tym samym roku próby rozpoczęła koncertowa inkarnacja projektu Pan Stian Trio.

Rok 2010 rozpoczął się od improwizowanego występu Pan Stian & ZGP w Zabrzu. Pan Stian Trio zagrało w pierwszej połowie roku kilka koncertów, po czym rozpoczęło nagrywanie nowego wydawnictwa Drugi Ulubiony Organ EP. W listopadzie Sebastian zaczyna prace nad audio-wizualnym projektem Meet The Ambient. W grudniu odbywa się premiera muzyki do filmu niemego Erotikon, wydarzenie odbywa się na Wydziale Neofilologii Uniwersytetu Ślaskiego. Pod koniec roku ukazuje się pierwszy singiel promujący i zapowiadający ambientowe wydawnictwo Prequel to our meeting. Wzmianki o projekcie Pan Stian ukazały się na łamach Gazety Wyborczej, Ultramaryny, Antyradia, Radia Egida, Megaffonu i w wielu innych mediach.
/p/






![Kreatywność tematem grudniowego spotkania „Biblioteki kobiet” w Raciborzu [ZDJĘCIA] Kreatywność tematem grudniowego spotkania „Biblioteki kobiet” w Raciborzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/kreatywna-biblioteka-kobiet.jpg)




![Nowe mieszkania przy ul. Łąkowej. Pierwsze klucze trafiły do mieszkańców [ZDJĘCIA] mieszkania raciborz](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/tbs-raciborz-lakowa.jpg)
![Przedszkolaki zaśpiewały kolędy w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA] Przedszkolaki zaśpiewały kolędy w raciborskiej bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przeglad-koled.jpg)

![Uroczyste obchody 70-lecia Przedszkola nr 10 w Raciborzu [ZDJĘCIA] Uroczyste obchody 70-lecia Przedszkola nr 10 w Raciborzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przedszkole-nr-10.jpg)
![Co czyta młodzież po obu stronach granicy? Polsko-czeskie seminarium w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/czy-mlodziez-w-czechach-czyta.jpg)

![Uroczysty hołd pomordowanym w Zbrodni Katyńskiej oddany przez Policję w Brzeziu [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/Policjanci_Brzezie_DSC01177.jpg)


![Śpiewamy światu. Świąteczny singiel Stasia Karonia z raciborskim akcentem [WIDEO] Śpiewamy światu. Świąteczny singiel Stasia Karonia z raciborskim akcentem](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/stas-karon-ars.jpg)









