
Zacięte spotkanie rozegrały siatkarki GS UKS Krzanowice w szóstej kolejce spotkań III ligi. Na wyjeździe zmierzyły się z rezerwami Aluprofu Bielsko – Biała, któremu po pięciosetowym pojedynku uległy.
Mecz rozpoczął się od zdecydowanej gry gospodyń, które wykorzystywały błędy przeciwnika i skutecznie punktowały przyjezdne. Dziewczęta grały falami, przegrywały 5-6 punktami, by za chwilę zmniejszyć przewagę do 1-2 punktów. Taki przebieg miało spotkanie w pierwszych dwóch setach.
W trzeciej partii siatkarki GS UKS wyszły po raz pierwszy na prowadzenie i grały momentami jak natchnione, nagle zaskoczył blok, skuteczny atak i trudna zagrywka, która pomagała w powiększaniu przewagi nad gospodyniami.
Czwarty set zaczyna się fatalnie dla Krzanowic, które przegrywają 2:6, 4:9. Spowodowane to było błędami w polu zagrywki gdzie krzanowiczanki popełniły cztery błędy z rzędu. Na szczęście od stanu 4:9 dziewczęta wróciły do dobrej gry i goniły wynik. Bardzo szybko na tablicy pojawił się remis 12:12 i już do końca seta krzanowiczanki nie dały pograć przeciwnikowi wygrywając zdecydowanie.
Piąta odsłona zaczyna się fatalną grą krzanowiczanek, które po wielkiej radości z doprowadzenia do remisu nie potrafiły się skoncentrować. Przegrywały 2:8, 5:12 i nagle po dwóch asach serwisowych zaczyna się fantastyczna seria Krzanowic, które wykonują dwa punktowe bloki, dwa skuteczne ataki i na tablicy jest wynik 11:13. Niestety końcówka należała do gospodyń, które zdobyły cenne dwa punkty – relacjonuje trener drużyny z Krzanowic Tomasz Kuziak.
BKS II Aluprof Bielsko-Biała – GS UKS Krzanowice 3 : 2 (21,22,-20,-19,12)
Skład: Magdalena Sławik, Klaudia Nagler, Julia Sycz, Agnieszka Breitschedel, Karolina Daniszewska, Joanna Swierczek oraz Karolina Łobos, Malwina Skoczylas, Simona Duda.
publikacja: /ps/




![Aleksander Talkowski oczarował publiczność. Letni koncert na schodach biblioteki [ZDJĘCIA] Aleksander Talkowski oczarował publiczność. Letni koncert na schodach biblioteki](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/07/aleksander-talkowski-biblioteka-teatr-na-schodach.jpg)








![Wakacyjne podróże po literaturze. Dzieci odkrywały świat hobbitów i detektywów [ZDJĘCIA] Wakacyjne podróże po literaturze. Dzieci odkrywały świat hobbitów i detektywów](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/07/lato-z-biblioteka-32.jpg)
![„Lato z Biblioteką” trwa. W filiach nie brakuje atrakcji dla najmłodszych [ZDJĘCIA] „Lato z Biblioteką” trwa. W filiach nie brakuje atrakcji dla najmłodszych](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/07/wakacje-z-biblioteka.jpg)




![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)
![Zawodnicy Raciborskiego Towarzystwa Wioślarskiego błyszczą w Europie [ZDJĘCIA] Zawodnicy Raciborskiego Towarzystwa Wioślarskiego błyszczą w Europie](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/07/rtw-raciborskie-towarzystwo-wioslarskie-sup.jpg)

![Raciborskie Towarzystwo Wioślarskie z medalami na Odra Sup Cup 2026 [ZDJĘCIA] Raciborskie Towarzystwo Wioślarskie z medalami na Odra Sup Cup 2026](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/07/rtw-raciborskie-towarzystwo-wioslarskie.jpg)



![Turyści z Raciborza zdobyli Orlicę i Jagodną [ZDJĘCIA] Turyści z Raciborza zdobyli Orlicę i Jagodną](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/07/pttk-raciborz-gory-1.jpg)