
W środę, 23 stycznia o godz. 17.00 w Gminnym Centrum Kultury w Nędzy odbędą się otwarte warsztaty gitarowe i wokalne, które poprowadzą Przemysław Strączek i Karolina Śleziak.
– 1,5 godziny sekcja gitary (ogólne zagadnienia dotyczące nauki gry na gitarze na podstawie wybranego repertuaru)
– 1,5 godziny sekcja śpiewu (ogólne zagadnienia z zakresu emisji głosu na podstawie wybranego repertuaru
Warsztaty bezpłatne. Zapisy przyjmowane są telefonicznie i mailowo.
Po warsztatach o godz. 19.00 koncert w wykonaniu Przemysława Strączka i Karoliny Śleziak.
W programie koncertu: kolędy, pastorałki, piosenki autorskie, standardy muzyki rozrywkowej.
Bilety w cenie 10 zł do nabycia w siedzibie Gminnego Centrum Kultury w Nędzy.
Karolina Śleziak – urodzona w Rybniku. Od dziecka zafascynowana sztuką. Już jako siedmiolatka rozpoczęła edukację muzyczną w klasie fortepianu. Pochłonięta muzyką instrumentalną nigdy nie chciała rezygnować ze śpiewania i tworzenia własnej muzyki płynącej prosto z serca i wyrażającej najgłębsze emocje. Jako dziecko na kilka miesięcy straciła głos, co w perspektywie oznaczało, że nie będzie mogła rozwijać swojej największej pasji. Poświęciła się więc grze na fortepianie. W wieku 17 lat napisała piosenkę, którą wykonała razem z orkiestrą i chórem na specjalnie potrzeby musicalu „Nie lękajcie się". Musical został zarejestrowany w Studiu Koncertowym Polskiego Radia. Od tego momentu tworzenie własnych piosenek, stało się dla niej naturalne jak oddychanie. Silnie inspiruje ją jazz, pop, blues oraz funky a także tacy artyści jak Stevie Wonder, Dianna Reeves, Roberta Gambarini czy Erykah Badu. Obecnie współpracuje z różnymi artystami wykonując autorskie kompozycje. Na początku 2013 roku będzie miała miejsce premiera jej debiutanckiej płyty pt. "Tesna" nagraną ze znakomitymi polskimi muzykami jazzowymi.
Przemysław Strączek – gitarzysta jazzowy, kompozytor, aranżer, pedagog, absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego, laureat Mistrzowskiego Konkursu Gitarzystów Jazzowych im. Marka Blizińskiego w Warszawie, finalista ogólnoświatowego konkursu solistycznego Thailand International Jazz Conference Solo Competition organizowanego przez College of Music, Mahidol University of Salaya w Bangkoku. W 2011 roku otrzymał honorową odznakę "Zasłużony dla Kultury Polskiej" przyznaną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdana Zdrojewskiego. Koncertował w wielu ośrodkach społeczno-kulturalnych i na festiwalach jazzowych W Polsce, (m.in. Letni Festiwal w Piwnicy pod Baranami, Jazz w Ruinach w Gliwicach, Jazz i okolice w Katowicach, Krakowskie Zaduszki Jazzowe, Tu Jazz w Warszawie) Czechach (Międzynarodowy Festiwal Jazzowy w Usti nad Labem) Hiszpanii, Wielkiej Brytanii (London Jazz Festival) USA i Tajlandii (Thailand International Jazz Conference). Autor trzech płyt " Earthly Room" 2007,"Light & Shadow" – 2010 oraz "Evans" 2012 nagraną z gitarzystą z Hong Kongu Teriverem Cheung.
/p/




![Śpiewamy światu. Świąteczny singiel Stasia Karonia z raciborskim akcentem [WIDEO] Śpiewamy światu. Świąteczny singiel Stasia Karonia z raciborskim akcentem](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/stas-karon-ars.jpg)

![Raciborska biblioteka nagrodziła najlepsze prace oparte na twórczości Juliusza Verne’a [ZDJĘCIA] Raciborska biblioteka nagrodziła najlepsze prace oparte na twórczości Juliusza Verne’a](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/konkurs-plastyczny-Podroze-z-Juliuszem-Verneem.jpg)

![Akcja „Podaj Prezent” na rynku w Raciborzu [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/akcja-podaj-prezent.jpg)


![Raciborski PTTK na wycieczce w Wiedniu [ZDJĘCIA] Raciborski PTTK na wycieczce w Wiedniu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/pttk-raciborz-wieden-1.jpg)
![Co czyta młodzież po obu stronach granicy? Polsko-czeskie seminarium w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/czy-mlodziez-w-czechach-czyta.jpg)
![Czy artysta ma prawo przekraczać granice? Debata na Stacji Młodych [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/11/debata-mlodych-stacja-mlodych.jpg)




![Tomasz Hynek nowym komendantem KPP w Raciborzu [ZDJĘCIA] Tomasz Hynek nowym komendantem KPP w Raciborzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/10/kpp-raciborz-komendant-tomasz-hynek.jpg)







