
– Nawet nie chodzi o to, że kocham operę. Kałudi Kałudow to niepowtarzalny głos, a koncerty z jego udziałem to zawsze uczta – pan Karol z Raciborza już nie może się doczekać najbliższej niedzieli.
5 stycznia o godz. 17.00 w Raciborskim Centrum Kultury przy ul. Chopina 21 odbędzie się koncert "W noworocznym nastroju- Kałudi Kałudow i Jego Goście". W programie przeboje muzyki operowej, canzonetty, nie zabraknie też kolęd.
Kałudi Kałudow, wybitny tenor światowej sławy zaprosił do wspólnego występu wspaniałych artystów – na scenie u jego boku pojawią się: Aleksander Krunev (baryton), Dariusz Stachura (tenor), Anna Dytry (sopran), Kinga Wystub (sopran), a przy fortepianie zasiędzie Robert Marat – wybitny pianista i pedagog, profesor Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Od 1997 współpracuje z Mozarteum w Salzburgu. Prowadzi ożywioną działalność koncertową jako pianista i kameralista w kraju i za granicą.
– To będzie uczta dla wszystkich melomanów – zapowiada dyrektor Raciborskiego Centrum Kultury Janina Wystub.
Kałudi Kałudow zaliczany jest do światowej czołówki śpiewaków, obdarzony niezwykłej barwy głosem, najczęściej określany jako tenor "południowy" albo "verdiowski". – Jestem w Raciborzu absolutnie zakochany! Uwielbiam jego atmosferę i zawsze będę z niego wynosił tylko piękne wrażenia – mówił niejednokrotnie Mistrz Kałudow.
Koncert już w najbliższą niedzielę 5 stycznia o godz. 17.00 w RCK przy ul. Chopina 21. Bilety w cenie 30 i 40 zł. Posiadacze Karty "Senior 60+" mogą liczyć na zniżkę.
/ps/
————————————-
zobacz także:




![O zimnych kąpielach w bibliotece na Ostrogu. Naukowe spojrzenie na morsowanie [ZDJĘCIA] morsowanie raciborz](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/morsowanie-raciborz.jpg)
![Refleksja nad codziennością zamiast noworocznej presji w Bibliotecznym Kręgu Kobiet [ZDJĘCIA] Refleksja nad codziennością zamiast noworocznej presji w Bibliotecznym Kręgu Kobiet](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/biblioteka-kobiet.jpg)







![Mali artyści spotkali się na warsztatach ceramicznych w Markowicach [ZDJĘCIA] Mali artyści spotkali się na warsztatach ceramicznych w Markowicach](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/warsztaty-biblioteka-markowice.jpg)
![Jak zachęcić dzieci do czytania? Bibliotekarze z Raciborza i Karwiny o promocji czytelnictwa [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/01/biblioteka-karwina.jpg)


![Hałas, śmieci i zniszczenia. List do Redakcji oraz komentarz właścicielki „Końca Świata” – AKTUALIZACJA [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przystanek-kulturalny-koniec-swiata-2-1.jpg)

![Uroczysty hołd pomordowanym w Zbrodni Katyńskiej oddany przez Policję w Brzeziu [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/Policjanci_Brzezie_DSC01177.jpg)


![Racibórz znów pokazał wielkie serce. 34. Finał WOŚP [ZDJĘCIA] Racibórz znów pokazał wielkie serce. 34. Finał WOŚP](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/01/wielka-orkiestra-swiatecznej-pomocy-wosp-2026-raciborz.jpg)
![Ada Tril prezentuje teledysk do singla „Atacama” [WIDEO] Ada Tril](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/03/ada-tril.jpg)


dla ,,dyrektorowej Wystubowej,, Jej corunii i … Ich ,,gosci,,.
[color=#ff0000]Szkoda, ze Kaludow ,,idzie na taki lep,, …[/color]
Nic dodać nic ująć.Popieram j.w.
j.n.[?]