
Boże Narodzenie to czas, kiedy rodzinne miasto odwiedza wielu raciborzan rozsianych po świecie. 26 grudnia będzie okazja do zwiedzenia Zamku Piastowskiego.
Po Wigilii i pierwszym dniu Świąt Bożego Narodzenia, kiedy to zamek i Punkt Informacji Turystycznej są nieczynne, to okazja, by obejrzeć efekty zakończonej w 2012 r. odbudowy Zamku Piastowskiego. – W taki czas do Raciborza zjeżdża wiele osób związanych z naszym miastem i powiatem, które na co dzień rozsiane są po całym świecie. Notujemy wtedy duże zainteresowanie zwiedzaniem zamku.
To dlatego 26 grudnia, w godzinach od 10.00 do 18.00, będzie można zwiedzić dawną siedzibę Piastów, obejrzeć m.in. wystawy poświęcone sokolim sztandarom (tylko do 31.12.2014), zamkom i pałacom, izbę tradycji więziennictwa czy pełen ciekawostek skarbiec (w tym strojów do przebierania) – przekonuje Grażyna Wójcik, dyrektor Agencji Promocji Ziemi Raciborskiej i Wspierania Przedsiębiorczości na Zamku Piastowskim. Czynny będzie także Punkt Informacji Turystycznej, pełen darmowych materiałów reklamowych, ale i odpłatnych pamiątek oraz lokalnych wydawnictw.




![O zimnych kąpielach w bibliotece na Ostrogu. Naukowe spojrzenie na morsowanie [ZDJĘCIA] morsowanie raciborz](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/morsowanie-raciborz.jpg)
![Refleksja nad codziennością zamiast noworocznej presji w Bibliotecznym Kręgu Kobiet [ZDJĘCIA] Refleksja nad codziennością zamiast noworocznej presji w Bibliotecznym Kręgu Kobiet](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/biblioteka-kobiet.jpg)







![Mali artyści spotkali się na warsztatach ceramicznych w Markowicach [ZDJĘCIA] Mali artyści spotkali się na warsztatach ceramicznych w Markowicach](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/warsztaty-biblioteka-markowice.jpg)
![Jak zachęcić dzieci do czytania? Bibliotekarze z Raciborza i Karwiny o promocji czytelnictwa [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/01/biblioteka-karwina.jpg)


![Hałas, śmieci i zniszczenia. List do Redakcji oraz komentarz właścicielki „Końca Świata” – AKTUALIZACJA [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przystanek-kulturalny-koniec-swiata-2-1.jpg)

![Uroczysty hołd pomordowanym w Zbrodni Katyńskiej oddany przez Policję w Brzeziu [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/Policjanci_Brzezie_DSC01177.jpg)
![Styczniowe kolędowanie w raciborskich bibliotekach [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/01/koledowanie-biblioteka-ostrog-ocice.jpg)
![Zespół Pieśni i Tańca ŚLĄSK z koncertem w Brzeziu [ZDJĘCIA] [WIDEO]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/01/Zespol_SLASK_DSC01419.jpg)





