Niezwykły gość w przedszkolu opowiada o swojej ciężkiej pracy.
Dzień po górniczym święcie do dzieci Przedszkola nr 13 przyszedł górnik, ubrany w mundur galowy. Dla wielu dzieci było to pierwsze tak bliskie spotkanie z prawdziwym górnikiem. Pan Włodzimierz, który pod ziemią przepracował ponad 25 lat, barwnie opowiadał dzieciom o ciężkiej pracy górnika. Dzieci z zaciekawieniem słuchały jego wypowiedzi, a następnie zadały mu mnóstwo przedziwnych pytań .Na zakończenie dzieci zaśpiewały panu Włodkowi piosenki o górniku i wręczyły przygotowany prezent. Górnik podziękował dzieciom za zaproszenie, upominek i poczęstował je cukierkami. Wizyta górnika dla wielu dzieci na długo pozostanie w pamięci.
mgr Helena Zacharko





![Wystawa „Mój Frysztat” otwarta w Galerii Gawra [ZDJĘCIA] Wystawa „Mój Frysztat” otwarta w Galerii Gawra](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/vladislav-miczek.jpg)
![Karin Lednická gościem raciborskiej biblioteki [ZDJĘCIA] Karin Lednická gościem raciborskiej biblioteki](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/karin-lednicka.jpg)
![Drony, muzyka i szkolenia. Nowe inicjatywy w Tkalni w Kietrzu [ZDJĘCIA] Drony, muzyka i szkolenia. Nowe inicjatywy w Tkalni w Kietrzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/tkalnia-ekologiczna.jpg)



![Terytorialsi ćwiczyli w Kuźni Raciborskiej rzut granatem [ZDJĘCIA] Terytorialsi ćwiczyli w Kuźni Raciborskiej rzut granatem](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/13-sbot-slaska-brygada-obrony-terytorialnej.jpg)
![Język angielski na wesoło w bibliotecznym Klubie Ojca [ZDJĘCIA] Język angielski na wesoło w bibliotecznym Klubie Ojca](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/klub-ojca-raciborz.jpg)
![Saksofon bohaterem koncertów umuzykalniających w RCK [ZDJĘCIA] [WIDEO] Saksofon bohaterem koncertów umuzykalniających w RCK](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/koncert-umuzykalniajacy-rck.jpg)

![Mali artyści spotkali się na warsztatach ceramicznych w Markowicach [ZDJĘCIA] Mali artyści spotkali się na warsztatach ceramicznych w Markowicach](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/warsztaty-biblioteka-markowice.jpg)

![Hałas, śmieci i zniszczenia. List do Redakcji oraz komentarz właścicielki „Końca Świata” – AKTUALIZACJA [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przystanek-kulturalny-koniec-swiata-2-1.jpg)

![Uroczysty hołd pomordowanym w Zbrodni Katyńskiej oddany przez Policję w Brzeziu [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/Policjanci_Brzezie_DSC01177.jpg)
![Najmłodsi poznawali tajniki krwiodawstwa w RCKiK w Raciborzu [ZDJĘCIA] Najmłodsi poznawali tajniki krwiodawstwa w RCKiK w Raciborzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/11/Pracownia-Montessori-RCKiK.jpg)
![Prace porządkowe w Przedszkolu nr 13. Powstanie tam plac zabaw [ZDJĘCIA] przedszkole nr 13 raciborz](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2021/03/przedszkole-nr-13-raciborz.jpg)






