
Z oferty UM w Raciborzu skorzystać mogą nie tylko osoby początkujące w biznesie, ale również firmy wywodzące się ze świata akademickiego.
Urząd Miasta w Raciborzu udostępnia przedsiębiorcom lokale użytkowe bez opłat czynszowych. Inicjatywa "Lokale na start" jest jednym z elementów przygotowanego przez Miasto Programu Wspierania Przedsiębiorczości, nad którym prace prowadzi powołany w kwietniu br. Referat Przedsiębiorczości i Obsługi Inwestora w Wydziale Rozwoju nadzorowany przez Prezydent Irenę Żylak. Pomysł jest odpowiedzią na zgłaszane przez mikro i małych przedsiębiorców problemy, którzy zgodnie twierdzą, że wysokie opłaty czynszowe to jedna z głównych przyczyn trudności w prowadzeniu działalności gospodarczej, niejednokrotnie prowadząca do rezygnacji z własnego biznesu!
"Lokale na start" to:
– Lokale znajdujące się w Ośrodku Współpracy Gospodarczej przy ul. Stefana Batorego 7 gotowe do wynajęcia bez opłat czynszowych na okres max. do 18 miesięcy!
– Lokale i inne powierzchnie użytkowe znajdujące się w centrum miasta, które można dostosować do prowadzenia danej działalności i z których można korzystać bez opłacania czynszu przez okres 24 miesięcy, a po tym czasie wynająć wg obowiązujących w mieście stawek!

Dla wynajmujących dostępna jest również nowoczesna sala konferencyjna. Z oferty skorzystać mogą nie tylko osoby początkujące w biznesie, ale również firmy wywodzące się ze świata akademickiego – zakładane przez studentów, absolwentów i pracowników naukowych. – Jeśli jesteś z Raciborza, masz talent do interesu albo prowadzisz firmę krócej niż 3 lata lub może jesteś studentem, absolwentem z pomysłem na własny biznes skorzystaj z naszej oferty! – informuje Urząd Miasta w Raciborzu. Informacje na temat naboru do "lokali na start" dostępne są w Referacie Przedsiębiorczości i Obsługi Inwestora oraz na stronie www.raciborz.pl, zakładka Lokale na Start.
/publ.p/





![Wystawa „Mój Frysztat” otwarta w Galerii Gawra [ZDJĘCIA] Wystawa „Mój Frysztat” otwarta w Galerii Gawra](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/vladislav-miczek.jpg)
![Karin Lednická gościem raciborskiej biblioteki [ZDJĘCIA] Karin Lednická gościem raciborskiej biblioteki](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/karin-lednicka.jpg)
![Drony, muzyka i szkolenia. Nowe inicjatywy w Tkalni w Kietrzu [ZDJĘCIA] Drony, muzyka i szkolenia. Nowe inicjatywy w Tkalni w Kietrzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/tkalnia-ekologiczna.jpg)



![Terytorialsi ćwiczyli w Kuźni Raciborskiej rzut granatem [ZDJĘCIA] Terytorialsi ćwiczyli w Kuźni Raciborskiej rzut granatem](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/13-sbot-slaska-brygada-obrony-terytorialnej.jpg)
![Język angielski na wesoło w bibliotecznym Klubie Ojca [ZDJĘCIA] Język angielski na wesoło w bibliotecznym Klubie Ojca](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/klub-ojca-raciborz.jpg)
![Saksofon bohaterem koncertów umuzykalniających w RCK [ZDJĘCIA] [WIDEO] Saksofon bohaterem koncertów umuzykalniających w RCK](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/koncert-umuzykalniajacy-rck.jpg)

![Mali artyści spotkali się na warsztatach ceramicznych w Markowicach [ZDJĘCIA] Mali artyści spotkali się na warsztatach ceramicznych w Markowicach](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/warsztaty-biblioteka-markowice.jpg)

![Hałas, śmieci i zniszczenia. List do Redakcji oraz komentarz właścicielki „Końca Świata” – AKTUALIZACJA [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przystanek-kulturalny-koniec-swiata-2-1.jpg)

![Uroczysty hołd pomordowanym w Zbrodni Katyńskiej oddany przez Policję w Brzeziu [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/Policjanci_Brzezie_DSC01177.jpg)


![Udany start Łamatorów podczas turnieju w Bieruniu [ZDJĘCIA] Udany start Łamatorów podczas turnieju w Bieruniu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/lamator-raciborz-14.jpg)