
W sobotę, 31 maja, o godz. 20.00 w pubie Atmosfear przy ul. Rudzkiej 55 wystąpi raciborska grupa trzydwa%UHT.
Co może powstać, kiedy swoje siły połączą muzycy rockowych zespołów? Liryka!


Tak narodził się zespół trzydwa%UHT – muzycznie niczym niezmącona esencja. Radość wyłuskiwania tych odpowiednich dźwięków i wysupływania tych najodpowiedniejszych słów. Dialog między kobiecym głosem a gitarą, w otoczeniu podpowiadająco-dopowiadających dźwięków. Muzyce trzydwa%UHT początek i koniec dają emocje. Trudno sprecyzować styl. Liryczna alternatywa z domieszką jazzu, szczyptą rocka i nieodzownym, niebanalnym tekstem? To jeden z wariantów.


Do największych sukcesów zespołu trzydwa%UHT należy zaliczyć udział w finale międzynarodowego konkursu na najlepszą piosenkę "Vena Music Festival 2007". Spośród 700 nadesłanych utworów, ocenianych przez ponad 100-osobowe jury oraz publiczność, piosenka zespołu trzydwa%UHT pt: "międzywiersz" zdobyła drugie miejsce, wygrywając z takimi wykonawcami jak Sofa, Bisquit, Luiza Staniec, Mika Urbaniak czy Husky (do poprzednich edycji festiwalu zakwalifikowały się piosenki m.in. Justyny Steczkowskiej, Krzysztofa Kiljańskiego, Zakopower).

Więcej informacji o zespole oraz fragmenty muzyki na stronach:
www.trzydwaprocent.pl
http://myspace.com/trzydwaprocent
trzydwa%UHT tworzą:
Katarzyna Gierszewska – głos, teksty
Adam "Szpilus" Szramowski – gitara, muzyka
Krzysztof Paskuda – gitara
Marcin "Edi" Michalewski – gitara basowa
Bartłomiej "Miele" Mielnik – instrumenty perkusyjne
Krzysztof Stanek – instrumenty klawiszowo-elektroniczne





![Raciborska biblioteka nagrodziła najlepsze prace oparte na twórczości Juliusza Verne’a [ZDJĘCIA] Raciborska biblioteka nagrodziła najlepsze prace oparte na twórczości Juliusza Verne’a](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/konkurs-plastyczny-Podroze-z-Juliuszem-Verneem.jpg)

![Jak naprawdę wygląda życie na statku? Spotkanie z Miłoszem Szymańskim w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA] Jak naprawdę wygląda życie na statku? Spotkanie z Miłoszem Szymańskim w raciborskiej bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/11/milosz-szymanski.jpg)
![Raciborzanie współtworzą plan adaptacji miasta do zmian klimatu [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/Miejski-Plan-Adaptacji-do-Zmian-Klimatu-dla-Raciborza.jpg)



![Co czyta młodzież po obu stronach granicy? Polsko-czeskie seminarium w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/czy-mlodziez-w-czechach-czyta.jpg)
![Czy artysta ma prawo przekraczać granice? Debata na Stacji Młodych [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/11/debata-mlodych-stacja-mlodych.jpg)




![Tomasz Hynek nowym komendantem KPP w Raciborzu [ZDJĘCIA] Tomasz Hynek nowym komendantem KPP w Raciborzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/10/kpp-raciborz-komendant-tomasz-hynek.jpg)








