- wydarzenie już minęło.
Akcja Zima 2026 z GCK i biblioteką w Nędzy 16-27 lutego

GCK i biblioteka w Nędzy przygotowały dla dzieci w wieku szkolnym dwa tygodnie wypełnione zajęciami oraz wyjazdami.
Gminne Centrum Kultury w Nędzy i Gminna Biblioteka Publiczna w Nędzy przygotowały program pod hasłem „Akcja Zima 2026” skierowany do dzieci w wieku szkolnym zamieszkałych na terenie gminy Nędza. Program obejmuje dwa tygodnie zajęć pełnych dobrej zabawy, twórczych działań i edukacyjnych przygód, które pozwolą najmłodszym w ciekawy i bezpieczny sposób spędzić czas wolny od nauki.
W pierwszym tygodniu ferii, zaplanowanym od 16 do 20 lutego, uczestnicy wezmą udział m.in. w eksperymentach z suchym lodem, warsztatach bibliotecznych łączących elementy motywacyjne, sportowe i edukacyjne, a także w wyjeździe do Teatru Miejskiego w Gliwicach na spektakl „Odlot” połączony z warsztatami teatralnymi. Program uzupełni wizyta w parku trampolin w Radlinie. Drugi tydzień, od 23 do 27 lutego, przyniesie kolejne atrakcje, w tym zajęcia z rękodzieła w drewnie, tematyczne warsztaty poświęcone kulturze Azji i światu dinozaurów, wycieczkę do Katowic oraz seans filmowy i wizytę w muzeum w Raciborzu.
Zapisy prowadzone są pod numerem telefonu 506 141 501, a karty zgłoszenia można wypełnić w siedzibie GCK przy ul. Strażackiej 2. Opłaty za udział w zajęciach należy dokonać do 6 lutego na miejscu lub przelewem na rachunek GCK nr: 78 1050 1344 1000 0090 3008 9438.
I TYDZIEŃ 𝟭𝟲-𝟮𝟬.𝟬𝟮 (koszt: 160 zł)
poniedziałek
10:00-13:00 Eksperymenty z suchym lodem
wtorek
10:00-13:00 Warsztaty z Biblioteką (warsztaty motywacyjne, spotkanie z panią weterynarz, zajęcia sportowe)
środa
9:45-14:15 Spektakl “Odlot” – Teatr Miejski w Gliwicach i warsztaty w teatrze
czwartek
10:00-13:00 Warsztaty z Biblioteką (spotkanie z leśniczym, zajęcia plastyczne, zajęcia sportowe)
piątek
9:45-13:30 FLY PARK Radlin
II TYDZIEŃ 𝟮𝟯-𝟮𝟳.𝟬𝟮 (koszt: 160 zł)
poniedziałek
10:00-13:00 Rękodzieło w drewnie
wtorek
10:00-13:00 Warsztaty z Biblioteką – “Dzień Azjatycki” (Japonia i Chiny)
środa
7:45-15:45 Wycieczka do Katowic – zabawa w PIXEL XL i Pigcasso
czwartek
10:00-13:00 Warsztaty z Biblioteką – „Świat dinozaurów” i warsztaty „Iris folding”
piątek
8:30-13:15 Seans filmowy w Kinie Bałtyk, wizyta w Muzeum w Raciborzu
𝗪𝗬𝗖𝗜𝗘𝗖𝗭𝗞𝗜 (istnieje możliwość zapisania dziecka na samą wycieczkę):
𝗚𝗟𝗜𝗪𝗜𝗖𝗘 𝟭𝟴.𝟬𝟮 (𝗞𝗼𝘀𝘇𝘁: 𝟰𝟱 𝘇ł)
Spektakl „Odlot” w Teatrze Miejskim w Gliwicach oraz warsztaty w Teatrze.
Wyjazd o godz. 9:45 spod GCK, powrót ok. godz. 14:15. Należy spakować dzieciom jedzenie i picie.
𝗞𝗔𝗧𝗢𝗪𝗜𝗖𝗘 𝟮𝟱.𝟬𝟮 (𝗞𝗼𝘀𝘇𝘁: 𝟭𝟭𝟬 𝘇ł)
– Zabawa w PIXEL XL (interaktywne maty do gier stworzone z podświetlanych kafli, które reagują na ruch, zamieniając podłogę w dynamiczny plac zabaw).
– Wizyta w PIGCASSO (studium kreatywnego malowania dla dzieci – chlapanie fluo).
– wizyta w McDonald’s
Wyjazd o godz. 7:45 spod GCK, powrót ok. godz. 15:45. Należy dać dzieciom wygodny strój, prowiant, napoje i kieszonkowe do McDonalds’a.

oprac. /kp/
– reklama –






![Nocne rozgrywki na zakończenie ferii na Stacji Młodych [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/noc-z-grami-bez-pradu-gry-planszowe-stacja-mlodych.jpg)






![Ponad 15 litrów krwi podczas akcji w raciborskim oddziale Straży Granicznej [ZDJĘCIA] Ponad 15 litrów krwi podczas akcji w raciborskim oddziale Straży Granicznej](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/slosg-straz-graniczna-krwiodawstwo.jpg)
![Komiksy, klocki i gry planszowe. Tak wyglądały ferie w filiach bibliotecznych [ZDJĘCIA] Komiksy, klocki i gry planszowe. Tak wyglądały ferie w filiach bibliotecznych](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/komiksowe-ferie-biblioteka.jpg)
![Węgiel w roli głównej podczas warsztatów w RCK [ZDJĘCIA] Węgiel w roli głównej podczas warsztatów w RCK](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/ferie-zimowe-rck-rysunek-25.jpg)
![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)








![Ponad 15 litrów krwi podczas akcji w raciborskim oddziale Straży Granicznej [ZDJĘCIA] Ponad 15 litrów krwi podczas akcji w raciborskim oddziale Straży Granicznej](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/slosg-straz-graniczna-krwiodawstwo-100x70.jpg)

![Superbohaterowie i emocje, czyli komiksowe ferie w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/ferie-zimowe-biblioteka-szymon-teluk.jpg)