- wydarzenie już minęło.
Koncert kolęd i pastorałek w bazylice WNMP w Rudach 12 stycznia

Wystąpi chór im. Juliusza Rogera z Rud waz z zaprzyjaźnionym chórem parafii św. Anny z Krzyżanowic.
12 stycznia o godz. 17:00 w bazylice Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Rudach odbędzie się koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu chóru im. Juliusza Rogera z Rud. Wraz z gospodarzami tego miejsca wystąpi zaprzyjaźniony chór parafii św. Anny z Krzyżanowic.
Chór im. Juliusza Rogera z Rud jest członkiem raciborskiego okręgu Śląskiego Związku Chórów i Orkiestr. Zrzesza nie tylko mieszkańców Rud, ale również wielu okolicznych miejscowości. Od 1956 r. decyzją Ministerstwa Kultury nosi jako jedyny chór imię dr Juliusza Rogera – lekarza, przyrodnika, etnologa, działacza społecznego, zbieracza pieśni śląskiej. Chór działa przy bazylice WNMP w Rudach, a jego działalności patronuje Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Kuźni Raciborskiej. W grudniu ubiegłego roku chór brał udział w koncercie Chór-Mistrzowsko, gdzie wystąpił na scenie Filharmonii Śląskiej w Katowicach. Dyrygentem chóru jest Maria Wiechoczek.
Chór Parafii św. Anny z Krzyżanowic powstał w 1985 r. jako chór parafialny. Jego założycielem i dyrygentem od samego początku jest Leonard Fulneczek. Jego głównym zadaniem jest oprawa muzyczna uroczystości religijnych odbywających się w parafii. Ponadto chór uczestniczy w życiu kulturalnym bliższego i dalszego regionu, szczególnie udzielając się w imprezach i uroczystościach organizowanych na terenie gminy Krzyżanowice.

oprac. /kp/
– reklama –




![Kryminały po śląsku w raciborskiej bibliotece. Spotkanie z Marcinem Szewczykiem [ZDJĘCIA] Kryminały po śląsku w raciborskiej bibliotece. Spotkanie z Marcinem Szewczykiem](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/marcin-szewczyk-pszow-biblioteka-raciborz.jpg)







![218 uczniów z Raciborza ze stypendiami za wyniki w nauce [ZDJĘCIA] Rozdanie stypendiów za wyniki w nauce w pierwszym półroczu roku szkolnego 2025/2026](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/stypendia-raciborz.jpg)


![Ponad 15 litrów krwi podczas akcji w raciborskim oddziale Straży Granicznej [ZDJĘCIA] Ponad 15 litrów krwi podczas akcji w raciborskim oddziale Straży Granicznej](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/slosg-straz-graniczna-krwiodawstwo.jpg)
![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)





![XIII Turniej Zakładów Pracy i Służb Mundurowych rozstrzygnięty [ZDJĘCIA] XIII Turniej Zakładów Pracy i Służb Mundurowych rozstrzygnięty](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/Turniej-Siatkarski-Zakladow-Pracy-i-Sluzb-Mundurowych-o-Puchar-Prezydenta-Miasta-Raciborz-100x70.jpg)
