- wydarzenie już minęło.
Uroczystości z okazji Święta Wojska Polskiego i Wniebowzięcia NMP w Arboretum Bramy Morawskiej 15 sierpnia

Zaplanowano mszę świętą polową i koncert „Powróćmy jak za dawnych lat” zespołu Todo Art Trio.
15 sierpnia na terenie Arboretum Bramy Morawskiej w Raciborzu odbędą się uroczystości związane ze Świętem Wojska Polskiego i Wniebowzięciem Najświętszej Maryi Panny.
Obchody rozpoczną się o godz. 16:00 mszą świętą polową na polanie wypoczynkowej przy Zaczarowanym Ogrodzie. Nabożeństwo będzie okazją do wspólnej modlitwy w intencji pokoju i podziękowania za wolność. Z kolei o godz. 17:00 zaplanowano koncert zatytułowany „Powróćmy jak za dawnych lat”. Wystąpi zespół Todo Art Trio, prezentując znane i lubiane utwory muzyczne, które przypomną melodie minionych dekad. – To wyjątkowe wydarzenie to doskonała okazja, by w gronie mieszkańców Raciborza uczcić ważne święta, połączyć modlitwę z muzyką i wspólnie przeżywać chwilę refleksji i radości – zachęca urząd miasta.

oprac. /kp/
– reklama –




![Kryminały po śląsku w raciborskiej bibliotece. Spotkanie z Marcinem Szewczykiem [ZDJĘCIA] Kryminały po śląsku w raciborskiej bibliotece. Spotkanie z Marcinem Szewczykiem](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/marcin-szewczyk-pszow-biblioteka-raciborz.jpg)







![218 uczniów z Raciborza ze stypendiami za wyniki w nauce [ZDJĘCIA] Rozdanie stypendiów za wyniki w nauce w pierwszym półroczu roku szkolnego 2025/2026](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/stypendia-raciborz.jpg)


![Ponad 15 litrów krwi podczas akcji w raciborskim oddziale Straży Granicznej [ZDJĘCIA] Ponad 15 litrów krwi podczas akcji w raciborskim oddziale Straży Granicznej](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/slosg-straz-graniczna-krwiodawstwo.jpg)
![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)








