Oświadczenie Klubu „Ruch Obywatelski Raciborzan”

Tekst oświadczenia Klubu Radnych Rady Miasta Racibórz „Ruch Obywatelski Raciborzan” nadesłanego w dniu 20.01.2004r.

Oświadczenie


Zaniepokojeni obecną sytuacją w mieście, brakiem perspektyw rozwoju miasta, wyprowadzaniem coraz to nowych instytucji do miast ościennych, przeciwdziałania praktykom wykorzystywania mandatu radnego w interesie prywatnym, a nie ogółu członków Gminy w dniu 6 stycznia 2004 roku, powołując się na Statut Miasta Raciborza, utworzyliśmy klub radnych o nazwie „Ruch Obywatelski Raciborzan”.


Jesteśmy radnymi wywodzącymi się ze środowisk gospodarczych. Jesteśmy radnymi niezależnymi.


Klub nie zawarł i nie zamierza z konkretnymi ugrupowaniami w Radzie zawierać umów koalicyjnych, natomiast jest otwarty na koalicje wspierające i realizujące konkretne zadania społeczne i gospodarcze.


Nie utożsamiamy się z żadną partią polityczną i z żadnym ugrupowaniem.


Członkami Klubu są Piotr Ćwik – inżynier, Ryszard Frączek – przedsiębiorca, Roman Gnot – lekarz, Wiesław Jacheć – przedsiębiorca i Wojciech Ziajka – ekonomista.


świadomi, że nie należymy do ludzi łatwych we współpracy, wynika to z faktu naszej niezależności zawodowej. Nie są nam potrzebne przywileje i stanowiska, obce są nam układy i powiązania.


Przyszliśmy do Rady Miasta, aby podejmować nowe zadania, których wyznacznikiem jest dobro miasta, jego mieszkańców, a przede wszystkim dbałość o interes publiczny, aby po raz kolejny realizować się w życiu na innym polu niż gospodarczy.


Jeśli nasz sukces będzie sukcesem Raciborzan, oto nagroda jakiej oczekujemy.


Obecny kryzys Rady Miasta jest bardzo poważny.


Wynika głównie z faktu, że zasiadają w niej w sporej części ludzie, dla których udział w Radzie Miasta stał się sposobem na życie.


Otrzymując wysokie diety, dobrze płatne stanowiska i awanse dla siebie i rodziny, uwikłali się w smutną rzeczywistość .


Mają tu grzechy poprzednie zarządy miasta i rada miasta, ale obecna bije wszelkie rekordy.


Jak długo cała energia i cała aktywność radnych będzie tylko skierowana na utrzymanie władzy.


Powstanie Klubu umożliwia aktywną działalność w Radzie dostępną tylko takim gremium np. inicjatywa uchwałodawcza poprzez składanie projektów uchwał i wniosków zarówno w Radzie jak i na zewnątrz oraz możliwość udziału naszego członka Klubu w Komisji Rewizyjnej.


Chcemy być dalej niezależni mogący korzystać ze swobody wypowiadania się i czynienia dobra dla naszego miasta.


Już wiemy, że nasza inicjatywa o utworzeniu klubu w niektórych kręgach została przyjęta pozytywnie i wierzymy, że Klub radnych „Ruchu Obywatelskiego Raciborzan” powiększy swoje szeregi o radnych, którym dobro naszego grodu jest sprawą najważniejszą, dlatego zapraszamy wszystkich obywateli do współpracy.Przewodniczący Klubu Radnych
„Ruchu Obywatelskiego Raciborzan”

Wojciech Ziajka

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here