„CYSTERSKIE KOMPOZYCJE KRAJOBRAZOWE RUD WIELKICH”

praca zbiorowa
Informator Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa śląskiego


„CYSTERSKIE KOMPOZYCJE KRAJOBRAZOWE RUD WIELKICH”


autor
: praca zbiorowa
redakcja: M. Broda, J. Mastaj
rok: 2003
wydawca: Zespół Parków Krajobrazowych Województwa śląskiego
ISBN 83-87543-96-9


„Park krajobrazowy „Cysterskie Kompozycje Krajobrazowe Rud Wielkich” został utworzony na mocy rozporządzenia Nr 181/93 Wojewody Katowickiego z dnia 23 listopada 1993 roku. Celem utworzenia Parku obejmującego tereny leśne, obszary rzek i stawów, upraw rolnych i zabudowań jest zachowanie, ochrona i popularyzacja walorów przyrodniczych, krajobrazowych i kulturowych w warunkach racjonalnego gospodarowania.


Powierzchnia Parku, po korekcie przebiegu granic w 2000 roku, wynosi 494 km2. Park w całości lub w części obejmuje tereny nastepujących miast i gmin województwa śląskiego: Kuźnia Raciborska, Nędza, Racibórz, Sośnicowice, Lyski, Pilchowice, Czerwionka-Leszczyny, Rybnik, Knurów, Żory, Orzesze, Gaszowice, Jejkowice i Suszec. Dla zabezpieczenia Parku przed szkodliwym oddziaływaniem czynników zewnętrznych utworzona została otulina o łącznej powierzchni 140 km2, przylegająca do jego granic od strony północnej i południowej, a obejmująca pięć różnych wielkości, nie stykających się z sobą obszarów…”


ze wstępu

- reklama -
- reklama -

9 KOMENTARZE

  1. MYLISZ SIĘ, TYM RAZEM TRIUMFOWAŁA VI E. Po prostu byli najlepsi… Od początku wygrywali i nie dali sobie odebrać zwycięstwa. WIELKIE BRAWA DLA VI D, oraz dla innych klas – najwazniejsza była zabawa… Myślę, że wszyscy dobrze się bawili. Pozdrowienia dla całej 15-tki!!!

  2. Kiedy chodziłam jeszcze do szkoły, to nie była ona sportowa, więc piszę SP15. Ale konkurs dobrze pamiętam. Wtedy grały jeszcze ósme klasy. To były emocje. Aha i odbywał się on w auli SN, ze zdjęć wnioskuję, że teraz na sali gimn, ale zabawa chyba tak samo dobra?

  3. W końcu ruszyły prace związane z budową Kauflandu,narazie prowadzone są roboty porządkujące teren pod budowę i wybużenie byłego urzędu pracy,po którym została już tylko kupka gruzu.Nareszcie jakaś pusta przestrzeń w mieście zostanie zabudowana i w końcu ta część miasta przestanie być martwym punktem handlowym w Raciborzu.Myślę że TP SA powinna też jakoś zagospodarować swój gmach np.wynająć,bo teraz jest prawie cały pusty po wyprowadzce administracji tej firmy do Rybnika.

  4. INNE KLASY DO GNOJU 6C DO BOJU 6C 6C 6C 6C 6C 6C 6C 6C 6C 6C 6C 6C 6C 6C 6C 6C 6C 6C 6C 6C 6C 6C 6C 6C 6C 6C 6C 6C 6C 6C 6C 6C 6C 6C 6C 6C 6C 6C 6C 6C 6C 6C 6C 6C 6C 6C 6C 6C 6C 6C 6C 6C 6C 6C

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here