Koniec zimy

22 marca pożegnaliśmy zimę. Wraz z całym przedszkolem przeszliśmy ulicami osiedla, grając na instrumentach perkusyjnych i machając kolorowymi kwiatami i flagami krajów Unii Europejskiej.Wzięliśmy udział w międzynarodowym projekcie Komisji Europejskiej „Dzień Wiosny w Europie”.
Dzień 23.03. 2004 r w naszym przedszkolu był „Dniem Wiosny w Europie” był to „Dzień Włoski”. W tym dniu na obiad była zupa z włoszczyzną i spaghetti w sosie bolognese. Gościem w naszym klubie była siostra Bernadetta ze zgromadzenia sióstr, która mieszkała we Włoszech 7 lat. Opowiadała o Rzymie, Papieżu i innych ciekawostkach z tego kraju. Dzieci nauczyły się słów powitania i pożegnania w języku włoskim. Na koniec dnia zorganizowano konkurs plastyczny pt. „Wspomnienia z Włoch”.

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here