Imię dla gimnazjum

14 października br. Gimnazjum nr 4
w Raciborzu uroczyście otrzyma imię Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. Nie był to wybór przypadkowy. W placówce od początku jej istnienia działało TPD, które podjęło szereg działań zmierzających do realizacji zadań na rzecz dzieci i młodzieży całego miasta.
Przez 4 lata działalności zorganizowano wiele imprez, np. wycieczki dla podopiecznych TPD z różnych szkół, I Międzyszkolne Spotkanie Przyjaciół Dzieci z udziałem prezesa Oddziału śląskiego TPD, akcje charytatywne min. cykliczna akcja „Dzieci _dzieciom”, coroczne zbiórki artykułów spożywczych, środków czystości i zabawek dla rodzin będących w trudnej sytuacji materialnej. Ponadto uczniowie szkoły uczestniczą w imprezach organizowanych przez oddział miejski i zarząd główny. Również zbierają laury w konkursach, np. w ogólnopolskim konkursie poetyckim organizowanych przez Zarząd Główny TPD.
Działania prowadzone w szkole i promowane przez TPD służą uwrażliwieniu młodego człowieka _ ucznia na innych. Organizowane akcje dają uczniom możliwość wspierania innych, pomagania im i otrzymywania pomocy w razie potrzeby.

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here