Laury dla raciborskich zespołów w Radlinie

0

Sześć zespołów reprezentowało powiat raciborski podczas VIII Międzynarodowego Przeglądu Widowisk Bożonarodzeniowych „Radlińskie Betlejki” w Radlinie. Cztery z nich wróciły z laurami.13 grudnia w Radlinie zakończył się przegląd „Radlińskie Betlejki”, w którym wzięli laureaci przeglądów powiatowych, również raciborskiego V Powiatowego Przeglądu Inscenizacji Bożonarodzeniowych „Pójdźmy do Betlejem”. Raciborzanie nie mieli sobie równych. Zdecydowanie wiedli prym, o czym świadczą wyniki.
Nagrodę Gram Prix VIII Międzynarodowego Przeglądu Widowisk Bożonarodzeniowych „Radlińskie Betlejki” odebrały „Szkloki” z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wojnowicach przygotowane przez Ewę Gotzmann za prezentację „Kolędników”.
Z nagrodami za pierwsze miejsce wrócili: uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Raciborzu, którzy pod kierunkiem Jadwigi Dębiny, Joanny Pisuli, Bogusławy Mąki i Ewy Strzelczyk przygotowali przedstawienie „Szopka św. Franciszka” oraz podopieczni Ireny Hlubek z „Teatrzyku Niewielkiego” Domu Kultury i Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Borucinie za „Rzecz o kolyndowaniu po morawsku”.
Trzecie miejsce zdobyło Kółko Teatralno-Regionalne ze Szkoły Podstawowej Nr 6 w Raciborzu kierowane przez Jadwigę Brzezinę, Urszulę Sorokę i Jana Goldmana za „Zabawę w Jasełka”.


Radlińskie jury pod przewodnictwem Janusza Majewskiego (członkowie – Jerzy Dębina i Jerzy Michalski) podkreśliło różnorodność form prezentowanych podczas przeglądu. Zwróciło też uwagę na konieczność podjęcia pracy z małymi aktorami nad emisją głosu.

/BSp/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here