Konkursy przedmiotowe (cd.)

0

Konkursy przedmiotowe dla gimnazjalistów obejmujące i poszerzające treści podstawy programowej jednego przedmiotu odbywały się w województwie śląskim przed feriami zimowymi. Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowali się uczniowie, którzy w etapie rejonowym uzyskali 85% i więcej punktów możliwych do zdobycia.
Prezentujemy kistę laureatów etapu miejskiego konkursów przedmiotów ścisłych.Laureatami etapu rejonowego z konkursu matematycznego zostali:

Magdalena Batorek z Gimnazjum nr 2 op. mgr Wioletta Szymańska-Kłoda, Grzegorz Chlebus, Damian Straszak, Mateusz Jończyk _ trzej z Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi w ZSO nr 1 op. mgr Małgorzata Szewczuk, Michał Lokaj z Gimnazjum nr 2 op.mgr Andrzej Kowalski, Karolina Pater z Gimnazjum nr 1 op.mgr Marzena Bugiel, Dominika Pocendek z Gimnazjum nr 3 op.mgr Grażyna Malinowska, Leszek Sput z Gimnazjum nr 4 im. Towarzystwa Przyjaciół Dzieci op. mgr Renata Dradrach-Szweda.


Konkurs przedmiotowy z fizyki obejmował: trzy zadania: rachunkowe, problemowe lub doświadczalne oraz test mieszany.
Laureatami etapu rejonowego zostali:
Grzegorz Chlebus z Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi, Mateusz Jończyk z Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi w ZSO nr 1, Michał Lokaj, Marcin Miketa, Krzysztof Miketa -trzej z Gimnazjum nr 2, Beata Woszczek z Gimnazjum nr 3.

Konkurs przedmiotowy z chemii (zadania otwarte, zadania zamknięte, m.in. zadania na dobieranie, chemografy) w II etapie wygrali: Magdalena Stugiewicz z Gimnazjum nr 1 op. mgr Karina Lipowska, Krzysztof Miketa, Marcin Miketa, Michał Lokaj _ trzej z Gimnazjum nr 2 op. mgr Lidia Kutrowska.



Konkurs przedmiotowy z geografii, obejmujący treści podstawy programowej kształcenia ogólnego w gimnazjum (geografia, elementy edukacji regionalnej i edukacji europejskiej) sprawdzał umiejętności lokalizowania miejsc na powierzchni Ziemi, interpretowania i prezentowania wiedzy geograficznej, rozwiązywania problemów z zastosowaniem obliczeń, oceniania działalności gospodarczej, społecznej i politycznej w kategoriach geograficznych, korzystanie z różnych źródeł informacji.

Laureatem drugiego etapu został:
Andrzej Tołpa z Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi w ZSO nr 1 op. mgr Urszula Majewska.

- reklama -



Test mieszany np. zadania z luką, zadania na dobieranie, zadania krótkiej odpowiedzi, zadania testowe wielokrotnego wyboru, zadania typu prawda _ fałsz na konkursie przedmiotowym z biologii napisali i minimum punktów gwarantujących zakwalifikowanie się do etapu wojewódzkiego uzyskali: Paweł Pradela z Gimnazjum nr 3 op.mgr Joanna Klinos, Mateusz Kochel z Gimnazjum nr 2 op.mgr Ewa Nizio, Agnieszka Domagała ze Społecznego Gimnazjum RTO „Szkoła” op.mgr Anna Kuska, Judyta Piskorz z Gimnazjum w Pietrowicach Wlk op.mgr Anna Kucharczyk.

Czytaj równiez listę laureatów konkursów przedmiotów humanistycznych.


/BSp/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here