Targi edukacyjne dla młodzieży

0

Dzisiaj, 14.kwietnia w godzinach od 9.00 do 16.00 w Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej przy ul. Jana w Raciborzu odbywają się IV Targi Edukacyjne dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Prezentować będzie się przede wszystkim Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Raciborzu. Obok swoje stoiska wystawią szkoły policealne i uczelnie wyższe powiatu raciborskiego: szkoły policealne przy CKU, ZSE, ZSB w Raciborzu, ZSOiT w Kuźni Raciborskiej, szkoły policealne Towarzystwa Edukacji Bankowej w Raciborzu z siedzibą przy ul. Słowackiego, Policealne Studium Medyczne w Raciborzu. Po raz pierwszy będą się prezentowały uczelnie spoza Raciborza: Politechnika Śląska Centrum Kształcenia Inżynierów w Rybniku, Wyższa Szkoła Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi – oddział zamiejscowy w Wodzisławiu Śląskim, Akademia Ekonomiczna we Wrocławiu – oddział w Kędzierzynie-Koźlu.Będzie również udzielana informacja o możliwościach kształcenia w formie kursów i szkoleń. Dla młodzieży kończącej edukację przygotowano filmy video o sztuce autoprezentacji, tj. sposobach poruszania się po rynku pracy, zasadach obowiązujących przy rozmowie z pracodawcą.
Na targach obecna będzie pani Weronika Piasecka – doradca zawodowy z Powiatowego Urzędu Pracy w Raciborzu. Doradca przekaże bieżące informacje o sytuacji na rynku pracy, o zmieniających się wymaganiach rynku oraz sposobach poszukiwania pracy.

- reklama -„W tym roku zainteresowanie targami jest znacznie większe niż w latach ubiegłych. Młodzież poszukująca informacji jest świadoma powagi decyzji o wyborze zawodu i drogi dalszego kształcenia.” – komentuje koordynator IV Targów Edukacyjnych Beata Jakubik. Organizatorzy targów Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Raciborzu oraz Referat Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Raciborzu zadbali również o wydanie informatora z ofertą edukacyjną szkół powiatu raciborskiego.Młodzież nie musi się spieszyć z wyborem szkoły. Termin składania podań do szkół policealnych, pomaturalnych i szkół dla dorosłych upływa 19 sierpnia. Raciborska uczelnia, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa, o rekrutacji na poszczególne kierunki kształcenia informuje na swojej stronie internetowej.

Na zdjęciu wyżej: koordynator targów – Beata Jakubik.
Na zdjęciu 2. Karolina Stanieczek, wykładowca PWSZ na kierunku grafika użytkowa z wychowaniem plastycznym, przygotowuje stanowisko uczelni: fotografie wykonane przez studentów II roku.

Czytaj również IV Targi Edukacyjne.

/BSp/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here