Tłumy na targach

0

Jeszcze kilka godzin, w Międzyszkolnym Ośrodku Sportu, potrwają I Targi Pracy dla Nauczycieli.Adresowane są do absolwentów wyższych uczelni, bądź też jeszcze studentów, a także do nauczycieli bezrobotnych lub takich, którzy pracę…stracą.

Jako organ prowadzący szkoły ponadgimnazjalne chcemy się troszczyć o to, by naszej młodzieży zapewnić jak najlepszych nauczycieli. I to jest jeden z naważniejszych celów tej inicjatywy. Ponadto, jesteśmy również świadomi, że w przyszłym roku wielu nauczycieli z 30 – letnim stażem odejdzie na emeryturę. Z danych wynika, że to grupa około 70 pedagogów. Nie ukrywam też, że liczba godzin ponadwymiarowych, realizowana w tej chwili przez nauczycieli jest duża – wszystkie te czynniki sprawiają, że chcemy szukać sposobów na to, by wszystkim przyszłym nauczycielom, bądź tym, którzy pracy szukają, ułatwić jej znalezienie. – powiedział Jerzy Wziontek.

- reklama -

Wszyscy są zaskoczeni tak dużą frekwencją. Już rano na targach zjawiła się około setka zainteresowanych. Przy wejściu czekają stanowiska wydające kwestionariusze, które chętni wypełniają. Na tablicach każdy może zapoznać się z wolnymi wakatami w poszczególnych szkołach i jeśli znajdzie coś dla siebie, ma okazję na miejscu porozmawiać z dyrektorem odpowiedniej placówki.

Sądząc po frekwencji problemu kadrowego w raciborskich szkołach na pewno nie będzie, a warto dodać, że targi odwiedzają pedagodzy nie tylko naszego, ale także powiatów sąsiednich. Ze względu na ogromne zainteresowanie organizatorzy mają nadzieję, że w przyszłym miejsce uda się zmienić na większe, a godziny na bardziej dogodne.

/SaM/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here