Dyplomy licencjackie PWSZ w Raciborzu

0

W 2002 roku w PWSZ w Raciborzu naukę rozpoczęło 520 studentów na trzech kierunkach: wychowanie fizyczne, pedagogika resocjalizacyjna z wychowaniem fizycznym i wychowanie plastyczne z grafiką użytkową. W 2005 roku 470 pierwszych absolwentów z tytułem licencjata opuszcza mury uczelni. W 2002 roku w powołanej na bazie istniejącego Kolegium Nauczycielskiego Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Raciborzu naukę rozpoczęło 520 studentów na trzech kierunkach: wychowanie fizyczne, pedagogika resocjalizacyjna z wychowaniem fizycznym i wychowanie plastyczne z grafiką użytkową.
Po trzech latach działalności PWSZ w Raciborzu przeprowadziła pierwszy egzamin licencjacki. Pierwszą absolwentką jest Anna Dzieżok, która w dniu 31.05.2005 uzyskała tytuł licencjata pedagogiki w zakresie pedagogiki resocjalizacyjnej z wychowaniem fizycznym z wynikiem końcowym bardzo dobry.


W 2005 roku 470 pierwszych absolwentów z tytułem licencjata opuszcza mury uczelni.
391 studentów studiów dziennych i zaocznych odbierze dyplom w czerwcu. 135 ukończyło z wynikiem bardzo dobrym.
Najlepsi odebrali dyplom z rąk JM rektora 30 czerwca na uroczystej akademii wręczenia pierwszych dyplomów ukończenia studiów wyższych licencjackich w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Raciborzu.


Absolwenci PWSZ w Raciborzu z najlepszymi wynikami:

Pedagogika resocjalizacyjna: Małgorzata Rzepka, Marek Jońca, Magdalena Łuczak, Katarzyna Nocek, Anna Dzieżok, Karina Dzierżanowska.

Wychowanie fizyczne: Izabela Sznajder, Adriana Szczepanowska, Joanna Lenard, Aleksandra Kuśka, Adelajda Sekta, Patrycja Błaszczyńska.

Edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych: Magdalena Procek, Monika Taistra, Justyna Taszka-Michalska.

Trzy najlepsze studentki, z poszczególnych kierunków, otrzymały nagrodę od prezydenta miasta.


W uroczystości wręczenia dyplomów udział wzięli: rektor PWSZ prof. Joachim Raczek i prorektor Marian Kapica, Senat uczelni, prezydent miasta Jan Osuchowski, wiceprezydent Mirosław Szypowski, Jerzy Wziontek w imieniu Starostwa Powiatowego
i Jadwiga Hyrczyk radna Sejmiku Wojewódzkiego.
Gości powitał rektor uczelni prof.Joachim Raczek, który przypomniał historię pierwszych kroków raciborskiej PWSZ.
W swoim przemówieniu profesor także namawiał absolwentów do pokonania następnego szczebla edukacji, by sięgnąć po tytuł magistra na uczelniach ościennych w Opawie i Ostrawie czy Alma Mater we Wrocławiu i w Katowicach.


Raciborska PWSZ oferuje wiele kierunków i poszukiwanych specjalności. Rekrutacja przekraczająca liczbę 2 tysięcy studentów każe przypuszczać, że szkoła ma już swoją renomę.
O tym, że się rozwija świadczy fakt, że otwierane są nowe kierunki, np. od nowego roku akademickiego filologia. Planowane jest również poszerzenie bazy dydaktycznej, rozbudowa hali sportowej i przekształcenie auli w salę audytoryjną.


/BSp/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here