Festiwal Szkolnych Zespołów Artystycznych – wokaliści

0

Na scenie raciborskiego Młodzieżowego Domu Kultury, w przeglądzie wokalnym, wystapiły zespoły muzyczne, duety i soliści, uczniowie placówek oświatowych powiatu raciborskiego.Jurorzy: Barbara Stanisz, kierownik chóru w Gliwickim Teatrze Muzycznym, Grażyna Griner, pedagog, pianistka, Andrzej Wojaczek, polonista przesłuchiwali adeptów sztuki wokalnej. Każdy uczestnik przeglądu wokalnego odbywającego się w ramach VI Festiwalu Szkolnych Zespołów Artystycznych miał swoje 5 minut na scenie – w przenośni, by tu zabłysnąć talentem
i dosłownie, gdyż każdy występ przeciętnie trwał pięć minut.

Wśród zgłoszonych do konkursu prawie same dziewczęta. Wykonywały dwa utwory z podkładem muzycznym lub akompaniamentem. I było tak, jak śpiewała uczestniczka przeglądu Carmen Walden ze Szkoły Podstawowej w Krzanowicach: „Zabawa zmienia się w występ… Na scenie gwiazdą się stań… Szansę na sukces masz…”.


Dziewczyny raczej wybierają piosenki polecone przez opiekunki, nauczycielki. Zaśpiewałam „Za kartkami książek” i „Zabawki” – mówi uśmiechnięta, zadowolona ze swojego występu Justyna Chrobok z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Borucinie – piosenki przygotowane przez nauczycielkę panią Różę Buchcik. Dodaje, że w zeszłym roku została w konkursie wyróżniona, w tym liczy na nie mniejszą nagrodę.

Uwagę zwraca powtarzające się nazwisko Anny Jantar, której piosenki wybrały i Paulina Kozioł z Gimnazjum w Krzanowicach „Najtrudniejszy pierwszy krok” i Anna Oczyńska reprezentująca Centrum Młodzieżowe „Przystań”. Ania, przygotowana przez panią Annę Pazurek, śpiewała „Przetańczyć z Tobą chcę całą noc” z repertuaru Anny Jantar i jest zachwycona dyskorafią piosenkarki. Ma jej płyty i słucha jej piosenek, bo „są super”.

W przeglądzie zaprezentowały się chóry, np. Chór SSP 15 i Chór G4 oraz zespoły, np. „Wesołe Nutki” z SP11 w Raciborzu, który w składzie: Karolina Zaborek, Alicja Tworek, Klaudia Kotula, Natalia Wygnał, Beata Kyrcz, Regina Mazur pod opieka p. Beaty Smołki na scenie wyśpiewał „Eldorado” i „Szukam przyjaciela”. Karolina Zaborek, reprezentujaca SP11, zaśpiewała również solo „Kolorowe sny” i „Niebo”.

Wszyscy młodzi artyści śpiewają swobodnie, lekko i z uśmiechem na twarzy. Jedni traktują przegląd jako sprawdzian umiejętności, inni jako zabawę. A szacowne jury zadecyduje, kto w koncercie galowym festiwalu, który zacznie się w piatek o godzinie 11 w „Strzesze”, wystąpi w roli zwycięzcy.

W organizacji festiwalu pomagają studenci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu.

/BSp/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here