Protokoły festiwalu zespołów artystycznych

0

Organizatorzy VI Powiatowego Festiwalu Szkolnych Zespołów Artystycznych: Starostwo Powiatowe w Raciborzu i Młodzieżowy Dokm Kultury udostępnili protokoły konkursowe.PROTOKÓŁ POSIEDZENIA JURY
VI POWIATOWEGO FESTIWALU SZKOLNYCH ZESPOŁÓW ARTYSTYCZNYCH kategoria: TEATR w dn. 14.11.2005:


W konkursie w roku 2005 wzięło udział 16 zespołów teatralnych z powiatu raciborskiego.

- reklama -

Jury w składzie :

1. Krzysztof Piotrowski – dyrektor artystyczny Teatru Muzycznego w Gliwicach – przewodniczący jury

2. Elżbieta Biskup – dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Raciborzu – członek

3. Anna Jegerska – aktorka, instruktor teatralny – członek,

przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:Grupa wiekowa od 7 -10 lat:

I nagroda – „Scena” pod kier. Małgorzaty Szatanek; z Zespołu Szkół – Szkoła Podstawowa w Krzanowicach; za spektakl pt. „Kubuś Puchatek i miodek”

III nagroda – „Czar” pod kier. Anny Neuhof i Sylwii Linek; z Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego w Nędzy; za pomysły inscenizacyjne w spektaklu pt. „W Kainie bajek”

Nagroda specjalna jury – „Scena” pod kier. Małgorzaty Szatanek; z Zespołu Szkół – Szkoła Podstawowa w Krzanowicach; za najlepszy spektakl festiwalu pt. „Kubuś Puchatek i miodek”

Nagroda – Aneta Pawlik z zespołu „Scena” pod kier. Małgorzaty Szatanek; z Zespołu Szkół – Szkoła Podstawowa w Krzanowicach; za wiarygodność roli Kubusia Puchatka w spektaklu pt. „Kubuś Puchatek i miodek”

Wyróżnienie – „Czar” pod kier. Anny Neuhof i Sylwii Linek; z Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego w Nędzy; za dobór kostiumów w spektaklu pt. „W Kainie bajek”Grupa wiekowa od 11 -15 lat:

III Nagroda – Zespół teatralny pod kier. Jolanty Cyran; z Zespołu Szkolno -Przedszkolnego w Babicach; za dowcip sytuacyjny i komizm postaci w spektaklu pt. „Czerwony Kapturek”

III Nagroda – „Piątka” pod kier. Anidy Kaczmar; z Zespołu Szkół – Szkoła Podstawowa w Krzanowicach; za spektakl pt. „Kopciuszek dzisiaj”
Nagroda specjalna jury – „Trzynastka” pod kier. Elżbiety Kocyłowskiej i Zdzisławy Bobyk; ze Szkoły Podstawowej nr 13 w Raciborzu; za mądrość i prostotę scenariusza spektaklu pt. „Moja róża umiera”

Nagroda – Katarzyna Tomańska z zespołu „Kabaret Małego Powstańczyka” pod kier. Iwony Tomiczek; z Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego w Nędzy; za osobowość sceniczną wyrażoną w roli nauczycielki w spektaklu pt. „Lekcja na wesoło – Dzień Nauczyciela”

Nagroda – Mateusz Kurkowski z zespołu „Trzynastka” pod kier. Elżbiety Kocyłowskiej i Zdzisławy Bobyk; ze Szkoły Podstawowej nr 13 w Raciborzu; za rolę Księcia w spektaklu pt. „Moja róża umiera”

Wyróżnienie – „Kabaret Małego Powstańczyka” pod kier. Iwony Tomiczek; z Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego w Nędzy; za scenariusz spektaklu pt. „Lekcja na wesoło – Dzień Nauczyciela”


Wyróżnienie – „Dżaba” pod kier. Iwony Krupy; ze Świetlicy w Zabełkowie; za dobrą dykcję i emisję głosu w spektaklu pt. „Telewagary”


Grupa wiekowa od 16 – 20

III Nagroda – „Heterodyna” pod kier. Katarzyny Jaworek; z Zespołu Szkół Zawodowych w Raciborzu; za czystość formy, dobre operowanie symbolami i znakomity dobór muzyki w spektaklu pt. „Grzesznicy”

III Nagroda – „Adaptus” pod kier. Ilony Górki; z Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu; za żywy kontakt z publicznością w spektaklu pt. „Nie traćcie nadziei czyli Kopciuszek inaczej”


PROTOKÓŁ POSIEDZENIA JURY
VI POWIATOWEGO FESTIWALU SZKOLNYCH ZESPOŁÓW ARTYSTYCZNYCH konkurs wokalny w dn. 17.11.2005:


Jury w składzie:

1. Barbara Stanisz – kierownik chóru i choreograf Teatru Muzycznego w Gliwicach,

2. Grażyna Griner – kompozytor, aranżer, pianistka,

3. Andrzej Wojaczek – muzyk, aranżer, polonista;

przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:


Grupa wiekowa od 7 -10 lat:

I miejsce – Adrianna Górka pod kier. Ilony Górki; z Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu

III miejsce – Kamil Hołek pod kier. Kariny Marcol; ze Szkoły Podstawowej w Szczerbicach

Wyróżnienie – Mateusz Ruciński pod kier. Bogusława Czerepok; ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Raciborzu


Grupa wiekowa od 11 -15 lat:

I miejsce – Patrycja Zisch pod kier. Reginy Hanslik; z Gimnazjum nr 1 w Raciborzu

II miejsce – Klaudia Stabik pod kier. Elżbiety Biskup; z Młodzieżowego Domu Kultury w Raciborzu

III miejsce – Paulina Raszczyk pod kier. Kariny Marcol; ze Szkoły Podstawowej w Szczerbicach

Wyróżnienie – Judyta Pisarczyk pod kier. Małgorzata Pisarczyk; z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Raciborzu; za wrażliwość artystyczną


Grupa wiekowa od 16 – 20

I miejsce – Natalia Załucka pod kier. Ireny Hlubek; z Raciborskiego Centrum Kultury w Raciborzu

III miejsce – Anna Kołaczek; z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Raciborzu

Wyróżnienie – Natalia Załucka pod kier. Ireny Hlubek; z Raciborskiego Centrum Kultury w Raciborzu; za twórczość własnąZespoły – kategoria wiekowa 11-15

II miejsce – „OKTA” pod kier. Barbary Kubali; z Gimnazjum nr 3 w Raciborzu

Wyróżnienie – „Chór przy G 4” pod kier. Marcelego Reszki; z Gimnazjum nr 4 w Raciborzu; za pracę zespołową i wrażliwość artystyczną

Wyróżnienie – „Brygada” pod kier. Waldemara Wiesnera; z Gminnej Biblioteki Publicznej w Nędzy; za sposób muzykowani zespołowego.


PROTOKÓŁ POSIEDZENIA JURY
VI POWIATOWEGO FESTIWALU SZKOLNYCH ZESPOŁÓW ARTYSTYCZNYCH kategoria: TANIEC w dn. 16.11.2005:


Jury w składzie:

1. Anna Siwczyk – choreograf Teatru Muzycznego w Gliwicach

2. Barbara Stanisz – kierownik chóru i choreograf Teatru Muzycznego w Gliwicach,

przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:


Grupa wiekowa od 7 -10 lat:

II miejsce – „Uśmiech A” pod kier. Ilony Świerczek; z Gminnego Zespołu Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki w Tworkowie; za inscenizację taneczną pt. „W sklepie z zabawkami”

III nagroda – „ZYG-ZAG” pod kier. Aldony Krupy-Gawron; ze Świetlicy Opiekuńczo-Terapeutycznej – Klub Osiedlowy w Wojnowicach; za układ taneczny pt. „Taniec disco”

Wyróżnienie – „OMD” pod kier. Niny Hyrczyk; ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Raciborzu; za wrażliwość artystyczną wykonawcówGrupa wiekowa od 11 -15 lat:

I miejsce – „Uśmiech B” pod kier. Ilony Świerczek; z Gminnego Zespołu Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki w Tworkowie; za inscenizację taneczną pt. „W barwnym świecie motyli”

II miejsce – „Radość” pod kier. Ilony Świerczek; z Gminnego Zespołu Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki w Tworkowie – Świetlica w Zabełkowie; za inscenizację taneczną pt. „Na tym statku rządzi kapitan”

III miejsce – „Uśmiech IV” pod kier. Ilony Świerczek; z Gminnego Zespołu Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki w Tworkowie; za układ taneczny pt. „W rytmie disco”

Wyróżnienie – „Szczęściary” pod kier. Moniki Niedzbały; z Gimnazjum nr 1 w Raciborzu; za ogólny wyraz artystyczny
Wyróżnienie – „Uśmiech B” pod kier. Ilony Świerczek; z Gminnego Zespołu Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki w Tworkowie; za szczególnie trafny dobór muzyki


Grupa wiekowa od 16 – 20

II miejsce – „Uśmiech III” pod kier. Ilony Świerczek; z Gminnego Zespołu Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki w Tworkowie; za układ taneczny pt. „Schumacher”

III miejsce – „Uśmiech II” pod kier. Ilony Świerczek; z Gminnego Zespołu Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki w Tworkowie; za żywy inscenizację taneczną pt. „Wyspa skarbów”


Specjalne wyróżnienie jury dla pani Ilony Świerczek – instruktora tańca GZOKSiT w Tworkowie – za inwencję twórczą oraz trafną inscenizację tańca.

Organizatorzy i jurorzy dziękowali aktorom, artystom i tancerzom, ich instruktorom oraz wolontariuszom wspierającym prace przy festiwalu studentom PWSZ w Raciborzu.


Czytaj również Gala festiwalu…

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here