Tragiczne dni na drogach

3

Ostatni dni na drogach naszego powiatu okazały się tragiczne. W środę, około godziny 22.00, w idącą chodnikiem przy ulicy Opawskiej, 39 – letnią kobietę z dużą prędkością wjechał samochód marki Daihatsu, kierowany przez 24 – latka z Raciborza.
Z relacji świadków wynika, że do wypadku doszło w wyniku ulicznych wyścigów dwóch samochodów. Jak twierdzi jedna z pracownic sklepu znajdującego się w pobliżu miejsca, w którym doszlo do tragedii, auta jechały z zawrotną szybkością. W pewnym momencie jeden z kierowców zaczął wyprzedzać tracąc panowanie nad samochodem. Prawdopodobnie najpierw uderzył w stojącą tam reklame, następnie w idącą kobietę. Usłyszałyśmy straszny huk, posypały się iskry, dużo krwi… – mówi świadek.
Kobietę natychmiast przewieziono do jastrzębskiego szpitala. Niestety, ze względu na poważne i rozległe obrażenia, ofiara po dwóch dniach zmarła…
Jak komentuje raciborska policja, z wyścigami samochodowymi, najszczęściej nieletnich, miała do czynienia na terenie gmin naszego powiatu, ale udało się „problem rozwiązać”…

Do śmiertelnego wypadku doszło także w Krzanowicach, przy ulic Kościuszki. 2 grudnia, około godziny 17.00, 24 – letnia mieszkanka powiatu raciborskiego potrąciła, jadącego na rowerze 64 – letniego mężczyznę…

Tego samego dnia przy ul. Reymonta, 48 – letni mieszkaniec woj. opolskiego, na przejściu dla pieszych, potrącił 70 – letnią kobietę – mieszkankę Raciborza. Pokrzywdzona, z ogólnymi obrażeniami, została przewieziona do szpitala. Kierowca był trzeźwy.

/s/


O innych wydarzeniach czytaj w KRONICE POLICYJNEJ .

- reklama -
- reklama -

3 KOMENTARZE

  1. W tytule tym skryta jest znakomicie ironia, którą dla mniej rozważnych rozszyfruję:”Dzieci to droga i niepotrzebna (w Raciborzu!) inwestycja.

  2. jestem ciekaw, dla kogo przeznaczone są te budynki? a NAUCZYCIELE? czy ktoś przejmie się ich losem – to przecież też ludzie! (moze w tym mieście ma się na ten temat inne zdanie?! ciekawe jakie? PROPONUJĘ WSZYSTKICH NAUCZYCIELI WYMIEIONYCH SZKÓŁ PRZYJĄĆ NA ETATY DO uRZĘDU MIASTA. nIECH SPOKOJNIE BEZ WYLEWÓW DO MÓZGU DOROBIĄ DO EMERYTURY. jEDNOCZEŚNIE ULŻĄ TYM, KTÓRZY MAJĄ JUŻ EMERYTURY IMUSZĄ SIĘ W TYM URZĘDZIE MALTRETOWAĆ- NIECH JUŻ SOBIE ODPOCZNĄ!!!!!!!

  3. czy to nie z pewnych względów zpomniano O likwidacji SP8. Czy nie szkoda kasy na remonty w tym budynku. Moze lepiej przeniść tę ważną inwestycjię pod inne skrzydła?

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here