Spotkanie starosty z młodzieżą

0

Starosta raciborski, Jerzy Wziontek, spotkał się z uczniami, którzy w mijającym roku osiągnęli sukcesy w konkursach i olimpiadach przedmiotowych oraz zawodach na szczeblu regionalnym i ogólnopolskim. Spotkanie było okazją do złożenia podziękowań młodym ludziom, mającym swój wkład w rozwój powiatu.

Starosta wyróżnił 31 uczniów, którzy osiągnęli sukcesy w różnych konkursach i olimpiadach przedmiotowych, a także w dziedzinie kultury i sportu.



Wyróżnieni uczniowie:




Anna Kawałko (Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Raciborzu)
– nagroda 3 stopnia w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym, laureatka IV miejsca w VI Ogólnopolskim Turnieju Jednego Wiersza.



Mateusz Jończyk (Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Raciborzu)
– laureat Powiatowego Konkursu „Nie taka matematyka straszna” (I miejsce drużynowo), laureat Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Fizyki, laureat Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki.

- reklama -

Grzegorz Chlebus (Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Raciborzu)
– laureat Powiatowego Konkursu „Nie taka matematyka straszna” (I miejsce drużynowo), laureat Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Fizyki, laureat Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki.



Damian Straszak (Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Raciborzu)
– laureat Powiatowego Konkursu „Nie taka matematyka straszna” (I miejsce drużynowo), laureat Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki.



Kamil Mika (Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Raciborzu)
laureat Konkursu Towarzystwa Szkół Zjednoczonego Świata.


Judyta Mańka (Zespół Szkół Zawodowych)
– III miejsce w IX Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Biblijnej (etap diecezjalny), VIII miejsce w IX Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Biblijnej (etap ogólnopolski).



Dorota Kitel (Zespół Szkół Zawodowych)
I miejsce (wyciskanie fal na mokro) i II miejsce (fryzura wieczorowa-artystyczna)
w Ogólnopolskim Konkursie Fryzjerstwa w Poznaniu.



Hanna Hołek (Młodzieżowy Dom Kultury)
– zwyciężczyni Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie,
Złota Dziesiątka Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Polskiej, III miejsce w kategorii soliści na Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Prawdziwej „Zaczęło się w Gdańsku”.



Patrycja Zisch (Młodzieżowy Dom Kultury)
– wyróżnienie specjalne konkursu młodych talentów organizowanych przez Pałac Młodzieży w Katowicach i TVP3 pod tytułem „Uwaga! Talent!”,
I miejsce w kategorii soliści i nagroda za najlepszą interpretację na Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Prawdziwej „Zaczęło się w Gdańsku”,



SPORTOWCY (uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu):


PŁYWANIE

Katarzyna Dulian –
II miejsce na Mistrzostwach Europy w Trieście na dystansie 200 m stylem klasycznym (2:23,24) wielokrotna medalistka mistrzostw Polski juniorów i seniorów. Rekordzistka Polski na dystansie 200 m stylem klasycznym.



Sonia Bochyńska –
brązowa medalistka Mistrzostw Polski seniorów na dystansie 50 m stylem dowolnym oraz trzykrotna medalistka Mistrzostw Polski Juniorów (srebro, srebro brąz 50, 100, 200 m styl dowolny)



Marta Stępień –
złota medalistka (200 m styl klasyczny) srebrna medalistka (400m, styl zmienny) na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, brązowa medalistka Mistrzostw Polski Juniorów (200 m styl klasyczny)



Ewelina Górecka –
dwukrotnie srebrny medal i brązowy (50 m, 100 m, 200 m stylem klasycznym)
na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży



Ewa Posacka –
srebrna i brązowa medalistka ( 50 m,100m, styl dowolny) na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży



Justyna Jusiewicz –
brązowa medalistka (200 m, styl zmienny) na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży



Mariusz Michalik –
brązowy medalista Mistrzostw Polski Juniorów (400 m stylem zmiennym)



Paweł Dembniak –
brązowy medalista Mistrzostw Polski Juniorów (100 m stylem zmiennym)



LEKKA ATLETYKA

Dominika Franiczek –
srebrna medalistka Mistrzostw Polski Młodzików w rzucie dyskiem, brązowa medalistka Mistrzostw Polski Młodzików w pchnięciu kulą



Katarzyna Bereżańska –
brązowa medalistka w pięcioboju Halowych Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych, złota medalistka w trójskoku na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży



Katarzyna Hyjek –
Mistrzyni Polski Młodziczek w biegu na 300 m p/pł, srebrna medalistka Mistrzostw Polski Młodzików w biegu na 100 m/pł



Marcin Nikiel –
Rekordzista Polski Juniorów Młodszych w biegu na dystansie 600 m, złoty medalista Mistrzostw Polski Juniorów w biegu na dystansie 800 m. uczestnik Mistrzostw Europy Juniorów



Artur Noga –
Rekordzista Polski Młodzików 110 m p/pł, srebrny medalista Halowych Mistrzostw Polski Juniorów w biegu na 200 m, uczestnik Mistrzostw Świata Juniorów



Paweł Tarnowski –
III miejsce na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, IV miejsce na Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych, reprezentant Polski – uczestnik Europejskich Igrzysk Młodzieży we Włoszech.


/Na zdjęciu Katarzyna Dulian podczas spotkania ze starostą w dn. 17.12./

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here