„Pójdźmy do Betlejem” – podsumowanie

18 stycznia w D.K. „Strzecha” odbyło się podsumowanie VI Powiatowego Przeglądu Inscenizacji Bożonarodzeniowych „Pójdźmy do Betlejem”. Wyróżnione zespoły odebrały dyplomy i nagrody, które wręczał starosta powiatu raciborskiego Jerzy Wziontek, sprawujący patronat nad imprezą organizowaną przez Raciborskie Centrum Kultury i Starostwo Powiatowe w Raciborzu.

Starosta podziękował wszystkim zespołom, aktorom i instruktorom: Chcę wam artystom pięknie podziękować. Wy, młodzi ludzie, cieszycie się, bawicie. Myślę, że sprawia wam przyjemność uprawianie sztuki. I robicie to na wysokim poziomie. Starosta szczególne podziękowania złożył pani Jadwidze Dębinie, która pracując z dziećmi szkoły specjalnej ciągle udowadnia, że można pokonać bariery, „…którymi obdarza natura.”


Podsumowująca konkurs Grażyna Tabor, juror przeglądu, zauważyła, że zespoły, które związane są z festiwalem od lat rozwijają się i wnoszą nowe wartości artystyczne w kolejne inscenizacje.


Wyróżniono 3 zespoły: Zespół Teatralny „Trzynastka” ze Szkoły Podstawowej nr 13 w Raciborzu za przedstawienie pt. „Wędrówką jedną życie jest…” (opiekun: Zdzisława Bobyk i Elżbieta Kocyłowska), zespół „Jedynka” z Gimnazjum nr 1 w Raciborzu za przedstawienie pt. „A gdyby do nas przyszli…” (opiekun: Lidia Zalewska), zespół „Teatrzyk Niewielki” z Domu Kultury i Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Borucinie za przedstawienie pt. „Jasełka góralskie” (opiekun: Irena Hlubek).

Nagrodzeni zostali: Szkolna Grupa Teatralna z Publicznej Szkoły Podstawowej w Gamowie za „Przedstawienie Jasełkowe” (opiekun: Danuta Cymerman), zespół „Gwiazdki Betlejemskie” z Zespołu Szkół Specjalnych w Raciborzu za przedstawienie pt. „Pan przychodzi na ziemię” (opiekun: s. Jolanta Radomyska), uczniowie klasy II z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Pogrzebieniu za przedstawienie pt. „Jasełka po Śląsku” (opiekun: Celina Stukator i Joanna Szamara), zespół „PRO-forma” z Zakładu Poprawczego w Raciborzu za przedstawienie pt. „Dokąd zmierzam?” (opiekun: Jolanta Zubko), Dzieci i Młodzież z Klas Życia z Zespołu Szkół Specjalnych w Raciborzu za przedstawienie pt. „Opowieść o pierwszej pasterce i zabawie w szopkę” (opiekun: Jadwiga Dębina).Nagrodzone zespoły wzięły udział w kolejnym etapie na Przeglądzie Inscenizacji Bożonarodzeniowych „Radlińskie Betlejki” w Radlinie, gdzie zespół PRO-forma zasłużenie wygrał pierwszą nagrodę , a „Opowieść o pierwszej pasterce i zabawie w szopkę” zdobyła drugą nagrodę.

Czytaj również „Pójdźmy do Betlejem”.

/BSp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here