
W II powiatowym konkursie literacko-muzyczno-plastycznym „Słowo, muzyka i obraz” pod hasłem: ” Chcę zrozumieć świat, chcę zrozumieć sztukę” uczniowie SSP 15 znaleźli się w gronie laureatów.W turnieju recytatorskim Wojciech Zaremba przygotowany pod kierunkiem Krystyny Kucharczyk zajął II miejsce.
W turnieju jednego aktora
Michał Świech – op. Katarzyna Halfar
również zajął
II miejsce.
W turnieju piosenki
chór kierowany przez panią
Annę Reszkę wyśpiewał pierwszą nagrodę,
zespół wokalny drugą, a w kategorii solistów Magdalena Machowska trzecią.
W części plastycznej Natalia Popis zdobyła II miejsce, a Agata Sawińska III.





![Wystawa „Mój Frysztat” otwarta w Galerii Gawra [ZDJĘCIA] Wystawa „Mój Frysztat” otwarta w Galerii Gawra](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/vladislav-miczek.jpg)
![Karin Lednická gościem raciborskiej biblioteki [ZDJĘCIA] Karin Lednická gościem raciborskiej biblioteki](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/karin-lednicka.jpg)
![Drony, muzyka i szkolenia. Nowe inicjatywy w Tkalni w Kietrzu [ZDJĘCIA] Drony, muzyka i szkolenia. Nowe inicjatywy w Tkalni w Kietrzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/tkalnia-ekologiczna.jpg)



![Terytorialsi ćwiczyli w Kuźni Raciborskiej rzut granatem [ZDJĘCIA] Terytorialsi ćwiczyli w Kuźni Raciborskiej rzut granatem](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/13-sbot-slaska-brygada-obrony-terytorialnej.jpg)
![Język angielski na wesoło w bibliotecznym Klubie Ojca [ZDJĘCIA] Język angielski na wesoło w bibliotecznym Klubie Ojca](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/klub-ojca-raciborz.jpg)
![Saksofon bohaterem koncertów umuzykalniających w RCK [ZDJĘCIA] [WIDEO] Saksofon bohaterem koncertów umuzykalniających w RCK](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/koncert-umuzykalniajacy-rck.jpg)

![Mali artyści spotkali się na warsztatach ceramicznych w Markowicach [ZDJĘCIA] Mali artyści spotkali się na warsztatach ceramicznych w Markowicach](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/warsztaty-biblioteka-markowice.jpg)

![Hałas, śmieci i zniszczenia. List do Redakcji oraz komentarz właścicielki „Końca Świata” – AKTUALIZACJA [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przystanek-kulturalny-koniec-swiata-2-1.jpg)

![Uroczysty hołd pomordowanym w Zbrodni Katyńskiej oddany przez Policję w Brzeziu [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/Policjanci_Brzezie_DSC01177.jpg)


![W SP15 odbył się kiermasz staroci [ZDJĘCIA] kiermasz staroci sp15 raciborz (15)](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2017/10/kiermasz-staroci-sp15-raciborz-15-1-218x150c.jpg)






Co to za określenie wiejskie dzielnice Raciborza, proszę o informację bo takiego dziwolągu w życiu nie słyszałam.A może autor tekstu nie wie co pisze?
„Wiejska dzielnica” to ta na ul. Batorego ( zwłaszcza I piętro).
powies bomke na klamce i wyciagnij ze skrzynki na kwiatki kalasznikowa i wymierz sprawiedliwosc jak Kargul z Pawlakiem
ciagle slychac ,ze policja radzi,a gdzie prewencja,sluzby operacyjne,straz miejska,pewnie poluja na kierowcow,bo nic wiecej nie potrafia