Pasowanie na czytelnika

6 marca w naszej szkole miało miejsce uroczyste pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych. Uczniowie tych klas zapoznali się z naszą biblioteką i jej zbiorami. Pani bibliotekarka zaznajomiła ich również z regulaminem wypożyczalni. Nowi czytelnicy obejrzeli również krótką inscenizację pt. „Dziwna przygoda w bibliotece” przygotowaną przez Koło Przyjaciół Książki i panią Grażynę Mamczur. Uczniowie złożyli uroczystą obietnicę i wypożyczyli swoją pierwszą książkę. Każdy z nich obiecał, ze będzie częstym gościem biblioteki i weźmie udział w niejednym konkursie czytelniczym. Nowi czytelnicy otrzymali zakładki do książek.

- reklama -

10 KOMENTARZE

  1. Dawid, ale nie jest do końca o.k. jeśli do RUD idą większe pieniążki niż np. na Wiatraki, które w mojej opinii w Raciborzu przyjęły się bardzo fajnie.

  2. Jako strona, która startowała w konkursie, a także jako działacz kulturalny – jestem daleki od dyskredytowania innych organizatorów czy innych imprez. Im więcej imprez tym lepiej. Mam jednak dosyć znaczne zastrzeżenia do SPOSOBU, w jaki konkurs został przeprowadzony i w jaki oceniano oferty. Zamierzam, wspólnie z Piotrem Dominiakiem z ASKu podzielić się nimi na posiedzeniu najbliższej powiatowej komisji poświęconej kulturze. Podzielimy się wrażeniami z tej wizyty także z czytelnikami portalu.

  3. NO PRZECIEŻ TO JEST ŚMIECH NA SALI !!!! – tak powiem kolejna inwestycja pienieżna utopiona na marne – w katolikolandzie – KPINA artystystczne organizacje znowu guzik a folklor i czarni gromią WSTYD I HAŃBA

  4. co, znów rozdawano kasę za piękny uśmiech???? czy ci wielcy otrzeźwieją, czy taki marazm będzie do końca świata i o jeden dzień za długo??????

  5. Lista od 1-8 byłaby czytelniejsza bez poz.1. W Raciborzu wyodrębnia sie; I mafię, II mafię, n-tą mafię i trójkolorowych. (Nie mylić z kolorami 3 flag.) Przeraża jednak, że w Raciborzu wymienia się już „czarnych”, co zobowiazuje do najwyższej mobilizacji, aby nie było za późno!

  6. Źródło znów sięga po społeczną kasę. Może ktoś wreszcie kompleksowo skontroluje jak rozliczane są pieniądze ze składek i dotacji, bo Źródło to prywatny folwark pani prezes.

  7. Nie chcę wprowadzać tu etykę Epikura i jego pasję w interpretacji działań tych że osób, ale należy powiedzieć jedno,że powiat nie jest powiatem w sęsie administracji państwowej, jest hamulcem.Jest prywatelą w sęsie doznań i zniekształconych wartości aksjologicznych.Prywatela ta nie jest pansjonatem postępu.Te odczucie feudalnych wartości,dominujących w refleksyjnych działaniach naszych demokratycznych str. organizacyjnych,tych powiatowych, no co za tym idzie i gminnych powodują,że Idę do kibla!

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here