Świetlica środowiskowa od kwietnia

Centrum Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w Raciborzu uruchamia od kwietnia świetlicę środowiskową dla osób niepełnosprawnych.Zajęcia adresowane są do niepełnosprawnych mieszkańców Raciborza. Będą się odbywały w godzinach popołudniowych w pomieszczeniach Centrum przy Rzeźniczej 8.

Propozycja obejmuje prowadzenie zajęć z zakresu muzykoterapii, choreoterapii, socjoterapii, arteterapii i psychoterapii. W ramach spotkań podopieczni będą mieli możliwość wyjścia do kina, zwiedzenia Klasztoru Cystersów w Rudach, udziału w zawodach na kręgielni.

Za cel świetlica będzie sobie stawiać integrację osób niepełnosprawnych pozostających poza instytucjonalną opieką, rozwijanie zainteresowań i uzdolnień, organizację wypoczynku i czasu wolnego, wzmocnienie poczucia własnej wartości, wzbudzenie motywacji do samodzielnego działania.

Zajęcia będą prowadzone 1 – 2 razy w tygodniu po 4 godziny. Działalność będzie dofinansowana ze środków Urzędu Miasta.

/SaM/

Wszystkie osoby niepełnosprawne mieszkające na terenie miasta gminy Racibórz, zainteresowane uczestnictwem w zajęciach świetlicy mogą skontaktować się Centrum od poniedziałku do piątku, od 8.00 do 15.00, tel. 032 415 03 88.
Spotkanie organizacyjne planowane jest na 3 kwietnia o godzinie 15.00.

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here