Young Experiment Night

Czyli spotkanie z młodą sztuką.
Młodzi artyści ze Śląska a osobista wypowiedź – Efekty poszukiwań.
YEN prezentuje nowoczesne formy artystyczne, zacierające się granice wewnątrz sztuki i wychodzenie poza jej ramy.

Impreza odbędzie się w piątek, 24 marca 2oo6 w Ozon Club, ul. Reymonta 14.
Wjazd 19.00, start 20.00
Wstęp 6 PLN.

YEN – odsłona 1.
PROGRAM:
– Park Off Zoophilia (Rybnik) – koncert/performance
– Anka Fugazi (Częstochowa), „Takie moje…dwa” – performance
– Minus NOBOKk (Rybnik) – koncert (free improv)

Anka FUGAZI (Ania Biernacka, ur. 1979) – od wielu lat aktorka w teatrze alternatywnym, a także kabarecie studenckim, związana z Teatrem from Poland; w czerwcu 2005 r. w Raciborzu na festiwalu trzASKoff prezentowała monodram „Tutaj nas jeszcze nie było” – obsypany mnóstwem nagród, również za aktorską kreację; od zeszłego roku tworzy własne performances zakorzenione w teatrze.

minusNOBOKk – pochodna projektu NOBOKk, obecnie składa się z dwóch członków: Łukasz Żyła – gitara, ADS, Piotr Żyła – gitara basowa, włammy. Zespół – jak sam mówi – „penetruje wszystkie rejony improwizowania całkowicie odchodząc od wszelkich strukturyzacji materii dźwiękowej, grając przede wszystkim muzykę emocjonalną, ale i bardzo abstrakcyjną.” Występ m.in. na Insomnia Art. Festival w Rybniku oraz z poetą Krzysztofem Siwczykiem.

Park Off Zoophilia – grupa osób udzielająca się na co dzień w innych projektach (The Odours, Grupa Złe Oka, Pro-Creation). Twierdzą, że ich występ to „ironia, sarkazm, zdziwienie (także własne!). Na scenie łączymy muzykę z aspektem wizualnym nie dążąc do jakichkolwiek rezultatów, a traktując wszystko jako wiwisekcję własnego procesu tworzenia.” Posługują się elektroniką, radiami, gitarami, filmem, ciałem, ruchem.

Patronat medialny:
Raciborski Portal Internetowy
raciborz.com.pl

Zapraszają
Raciborskie Stowarzyszenie Kulturalne ASK
oraz
Ozon Club

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here