Reportaż: Opowiedz – Narodziny w wodzie zdobył I miejsce

Tematem prac biorących udział w konkursie Opowiedz… było przedstawienie wydarzeń związanych z realizacją projektów. 

Reportaż: Opowiedz-Narodziny w wodzie zdobył I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Internetowym Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce. Uzyskał 1945 głosów, 775 głosów więcej od punktowanego II miejsca.


Do konkursu Akademia Rozwoju Filantropii przyjęła 12 reportaży fotograficznych m.innymi reportaż organizacji LOG CRIS- Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych w Rybniku autorstwa Małgorzaty Makulewicz Forum Kobiet Powiatu Raciborskiego i dr Mariana Ciszka ordynator Oddziału Ginekologiczno-Położnczego Szpitala Rejonowego w Raciborzu , nazwa reportażu: Narodziny w wodzie. Głosowanie na stronie internetowej trwało od 5 kwietnia do 5 maja 2006r.W konkursie wzięły udział Lokalne Organizacje Grantowe a także Grantobiorcy Ogólnopolskiego Działaj Lokalnie IV, poprzez zgłoszenie do konkursu strony internetowej, bądź reportażu fotograficznego swojej organizacji.


Wyniki konkursu zostaną ogłoszone na gali podsumowującej IV edycję Programu Działaj Lokalnie, która odbędzie się na początku czerwca w Warszawie w siedzibie Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce.
Tematem prac biorących udział w konkursie Opowiedz… było przedstawienie wydarzeń związanych z realizacją projektów. Reportaż dotyczący raciborskiego szpitala obejmował działania: realizacja filmu inf.-edukacyjnego Twój poród może być łatwiejszy-Narodziny w wodzie oraz jego dwudziestoczterokrotną emisję na antenie RTL, prowadzenie akcji informacyjnej w lokalnych mediach: na stronach Raciborskiego Portalu Internetowego, tygodnika Nowiny Raciborskie, Dziennika Zachodniego, Echo, radia Vanessa, radia 90, wywiady i relacje na antenie Raciborskiej Telewizji Lokalnej, zorganizowanie ogólnodostępnej konferencji z wykładem profesora dr hab. n.med. Ryszarda Poręby na temat: Nowe techniki porodowe, we wrześniu 2005r. w Raciborzu.

Na stronie ARF www.dzialajlokalnie.pl Internauci głosowali poprzez kliknięcie przycisku -głosuj- przy wybranym reportażu lub przy linku do strony internetowej.Internauta mógł oddać jeden głos na jeden reportaż i jedną stronę internetową. Organizatorzy zablokowali możliwość wielokrotnego głosowania.
Na podstawie wyników internetowego głosowania przyznane zostały dwie nagrody internautów 2000 zł w kategorii fotoreportaż, 2000 zł w kategorii strona www.
Akademia zastrzegła sobie prawo do bezpłatnego zamieszczania nadesłanych prac bądź ich fragmentów w materiałach promocyjnych Akademii Rozwoju Filantropii i Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności, tzn.: na stronach internetowych: www.filantropia.org.pl, www.pafw.pl , www.dzialajlokalnie.pl w katalogach i innych publikacjach pokonkursowych, w niekomercyjnych materiałach Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce oraz do publikowania ich na łamach prasy, prezentowania w radio, TV oraz na ewentualnych wystawach pokonkursowych.
Nagroda przeznaczona zostanie na akredytację kolejnego Programu: Szpital Przyjazny Dziecku, realizowanego w Szpitalu Rejonowym Raciborzu.


Bardzo dziękujemy wszystkim Internatom za udział w konkursie Opowiedz… !
M.Makulewicz

- reklama -

7 KOMENTARZE

  1. Moje szczere i głebokie gratulację! Ta wygrana jest dowodem, że tam gdzie nikt się nie kłóci, to miasto w tych obszarach osiąga wyoki poziom sięgający ścisłej czołówki. Stara zasada: „zgoda buduje” dała się tu poznać w całej okazałości. Więc niech i inni skorzystają z tej najprostszej recepty.

  2. Serdeczne gratulacje autorom nagrodzonego fotoreportaźu,życzę dalszego ogromnego zapału w promowaniu porodów w immersji wodnej.Profefor dr hab. n.med. Ryszard Poręba kierownik Katedry i Kliniki Ginekologii i Połoźnictwa w Tychach oraz Urszula Markowska Szkoła Rodzenia w Tychach. POWODZENIA w owocnej pracy.

  3. Ta nagroda jest zasługą głównie Gosi, jej upór i zaangażowanie sprawiły, że przeskoczyła wiele barier. Ogromne gratulacje dla Ciebie i wszystkich którzy czynnie brali w tym udział. Czekam na dalsze sukcesy 🙂 Powodzenia!!!

  4. Realizatorzy projektu „Twój poród może być łatwiejszy – Narodziny w wodzie” oraz autorzy projektu dziękują wszystkim internautom za oddane głosy na reportaż w konkursie „Opowiedz…”. Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych w Rybniku

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here