Porównaj swój wynik sprawdzianu

Miesiąc temu w całym kraju trzynastolatkowie pisali sprawdzian kompetencji po szóstej klasie szkoły podstawowej. Test sprawdzał, czy po sześciu latach w podstawówce potrafią czytać ze zrozumieniem, samodzielnie pisać krótki tekst, wyciągać wnioski, korzystać z informacji i zastosować wiedzę w zadaniach praktycznych.
Standardowy zestaw zawierał 25 zadań, na których rozwiązanie uczeń miał 60 minut.
Przedmiotem sprawdzania były umiejętności: czytania, pisania, rozumowania i korzystania z informacji i wykorzystywania wiedzy w praktyce. Można było uzyskać maksymalnie 40 punktów.

Opracowania testów dowodzą, że dla ogółu uczniów okazały się łatwe zadania z zakresu czytania i pisania, natomiast trudne okazało się wykorzystywanie wiedzy w praktyce. Według danych Centralnej Komisji Egzaminacyjnej jedna czwarta polskich trzynastolatków nie potrafi zdobytej wiedzy wykorzystać w praktyce. Jednak wynik sprawdzianu, nawet najsłabszy, nie zamyka nikomu drogi do gimnazjum.Średnia arytmetyczna dla ogółu piszących w kraju wynosiła 25,3, w województwie śląskim 24,86. (Najwyższe średnie wyniki kwietniowego sprawdzianu dla szóstoklasistów – 26,4 pkt. uzyskano w woj. małopolskim i mazowieckim, a najniższe w Kujawsko- Pomorskiem – 24 pkt.)Średnie wyniki sprawdzianu na Śląsku wykazują niewielkie zróżnicowanie od 22,4 do 27,17 punktu. Powiat raciborski mieści się w średnim przedziale wyników 24,32- 24,96, który uzyskało najwięcej powiatów woj. śląskiego.Zbiorcze zestawienia wyników sprawdzianów zostały już przekazane do szkół wraz z zaświadczeniami dla uczniów. Zaświadczenia te zostaną wydane uczniom wraz ze świadectwami ukończenia szkoły podstawowej w dniu zakończenia roku szkolnego.

/BSp/

Na zdjęciach uczniowie Sportowej Szkoły Podstawowej nr 15 w Raciborzu

- reklama -

1 KOMENTARZ

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here