Zostań policjantem

Śląski Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach
informuje o trwającej w dalszym ciągu procedurze rekrutacji poborowych do służby w policji.
Planowane jest przyjęcie do służby 250 osób 1 września tego roku w Oddziałach Prewencji Policji w Katowicach, Bielsku Białej i Częstochowie.

Służbę może pełnić:
– obywatel polski o nieposzlakowanej opinii
– nie karany
– posiadajacy zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych (szcególna dyscyplina służbowa, której kandydat gotów jest się poddać)

Pozostałe wymagania:
– nieukończony 24 rok życia
– wykształcenie średnie
– miejsce zameldowania na pobyt stały na terenie woj. śląskiego
– kategoria zdrowia A- udokumentowana wpisem do ksiażeczki wojskowej
– preferowany wzrost co najmniej 175 cm

Ponadto trwa procedura rekrutacji kandydatów do służby w Policji. Plannowane jest przyjęcie około 500 osób w dniach 28 siepnia i 21 listopada 2006 roku na stanowisko kursanta pionu prewencji w następujacych jednostach:
Komenda Miejska Policji : Bielsko – Biała, Bytom, Chorzowie, Częstochowie, Dąbrowie Górniczej, Gliwice, Jastrzębie Zdrój, Jaworzno, Katowice, Mysłowice, Piekary Śl. Ruda Śl.Rybnik, Siemianowice Sl.Sosowiec, Świętochłowice, Tychy Zabrze i Żory
Komenda Powiatowa Policji : Będzin, Cieszyn, Kłobuck, Lubliniec, Mikołów, Myszków, Pszczyna, Racibórz, Tarnowski Góry, Wodzisław Śl. Zawiercie, Żywiec

Służbę może pełnić:
– obywatel polski o nieposzlakowanej opinii
– nie karany
– posiadający co najmniej wykształcenie średnie
– posiadajacy zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych ( szczególna dyscyplina służbowa, której kandydat gotów jest się poddać)
– mężczyźni powinni mieć uregulowany stosunek do służby wojskowej

Osoby zaiteresowane pełnieniem służby w Policji powinni złożyć osobiście dokumenty w następujących dniach tygodnia : wtorek, środa i czwartek od godz. 9.00 – 13.00 w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach przy ul. Lompy 19 wpokoju 325 i 326; tel. 032 2001791 032 200 17 91

Osoby zamieszkałe na terenie powiatu raciborskiego mogą składać dokumenty w Komendzie Powiatowej Policji w Raciborzu , Plac Wolności 8 od poniedziałku do piątku, od godz. 9.00 – 15.00 w pokoju nr 23 , tel. 032 4594 221 – 222

Wymagane dokumenty:
– pisemne podanie o przyjęcie do służby (kierowane do Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach)
– wypełniony kwestionariusz osobowy
– odręcznie napisany życiorys
– dokumenty potwierdzajace posiadane wykształcenie i kwalifikacje zawodowe (kesrokopie- oryginały do wglądu)

/oprac.SaM/

- reklama -

9 KOMENTARZE

  1. Wybierajcie dalej tańsze firmy, myślicie że są tańsze bo bardziej efektywne ??? Jak widać oszczędzają na zabezpieczeniu ryzykując mieniem klienta – 110 tys jedna osoba i do tego bez broni ??? – jest to dopuszczalne prawem, tylko czy rozsądne….

  2. A co byś napisał AN gdyby w przypadku większego oporu padły strzały i zginęli przypadkowi ludzie? że 100tyś nie warte jest życia. Może ten kolejny przypadek bandytyzmu w centrum miasta poruszy władze i będziemy mieli MONITORING!!! obcy przyjeżdżają do nas kraść bezkarnie. Jak nie wy to my to zrobimy.

  3. A co Ci da monitoring? świadkowie są, wiadomo jak wyglądali i jakim autem byli. Gdyby nawet na monitorach w przerwie gry w małysza właczyliby podlgąd na miasto to i tak reakcja byłaby z opóźnieniem bo cały patrol wlepia mandaty na mieście staruszkom i dzieciom na placu zabaw zamiast tępić bandytyzm i chuliganów. Bo się boją. Broni i pałki nie mogą użyć bo przpisy zabraniają. Złodziej i chuligan ma większe prawa niż policja.

  4. inte- broń ma odstraszyć, sądzisz że tych 5 ryzykowałoby starcie z dwoma uzbrojonymi ochroniarzami dla 100 tys ???Oczywiście jakby padły strzały i ucierpiał ktoś niewinny byłaby to tragedia – ale nie z winy ochrony lecz napastników… – to nie uzbrojona ochrona jest be, ale ci którzy napadają- pamiętaj o tym.

  5. Dla Policji LEV – Leverkusen ile Golfow II (czarnych) tam jest zarejestrowanych moze ze 300 szt. Bandzior tez pochodzil pewnie z Polski i tu krag sie robio coraz mniejszy . Ilu wlascicieli tych Golfow pochodzi z Polski albo sie tam urodzili max5-10. Reszta to alibi; robota dla policji na max 8 Godz .I typ jest za kratami . Pozdrowienia Joachim

  6. Masz rację.Ostatnio gdy było gorąco poszłam z dziećmi na plac Długosza pod fontanny. Córka moja [3 latka]popluskała się we wodzie chlapiąc chodnik trochę.Przechodzili akurat panowie z Straży Miejskiej.Przystaneli i zwrócili mi uwagę,że na drugi raz wlepią mi mandat!!!!!!!

  7. Nie sadze ze jestem Holmesen ale Polska Policja moze kolegow zza Odry zapytac czy komus z Leverkusen skradziono ostatnio tablice albo to tez zobiono w Raciborzu .Tez musi byc zawiadomienie na policji ? Sadze ze to jest do zrobienia ale czy w SRC Policja pisze po niemiecku skoro juz na ich stronach roi sie od bledow w jez. polskim

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here