Elektroniczna rekrutacja do szkół

W bieżącym roku szkolnym na terenie powiatu raciborskiego do szkół ponadgimnazjalnych obowiązuje rekrutacja elektroniczna.

Rodzice, absolwenci gimnazjów i nauczyciele mają nadzieję że proces rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych będzie przebiegł szybko, sprawnie i bez niepotrzebnego zdenerwowania, które udzielało się wszystkim w latach poprzednich.Główna zasada jaka przyświeca idei naboru elektronicznego to -"szybko, prosto, racjonalnie i uczciwie" . Wszelkie formalności uczeń załatwia w jednej szkole, nawet jeśli ubiega się o przyjęcie do trzech. System przydziela kandydatów do wybranych szkół i oddziałów z indywidualnymi preferencjami i wynikami osiągniętymi w gimnazjum – mówi Mirosław Lenk.


Martwi mnie brak kontaktu z kandydatem. W indywidualnym kontakcie zawsze starałem się doradzić absolwentom gimnazjów. Zdarzało się, że ucznia z bardzo dobrymi ocenami trzeba było przekonywać, by podjął naukę na profilu o większych wymaganiach. Teraz uczeń staje się tylko numerem na liście, który przesuwa się w górę w dół, z profilu na profil – stwierdza dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego Leszek Wyrzykowski.


Czytaj w dziale EDUKACJA.

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here