Ruszyła Akademia Zdrowia w Raciborzu

Ruszyła działalność Akademii Zdrowia w Raciborzu. Jednym z pierwszych działań tej inicjatywy były zajęcia aerobiku w wodzie na miejskim basenie w Oborze. Na kolejne Akademia i OSiR zapraszają już jutro.


Główne cele jej działalności to propagowanie i upowszechnianie wiedzy o zdrowym trybie życia i nowych osiągnięciach medycyny. Akademia proponuje mieszkańcom Raciborza, a także całego subregionu zachodniego woj. śląskiego, zdrowy i aktywny wypoczynek w postaci aerobiku, jogi, ćwiczeń siłowych, fitness czy rajdów rowerowych.


Na basenie w Oborze już można skorzystać z ćwiczeń w wodzie, które prowadzą trenerki aerobiku. Ostatnie odbyło się wieczorem11 sierpnia. Na następne będzie we wtorek 15 sierpień na godz.19.00 basen Obora. Zainteresowanych odsyłamy do działu ZAPOWIEDZI.
Raciborska Akademia planuje – jak mówi jej prezes Małgorzata Makulewicz – działalność edukacyjną dla przyszłych i młodych matek. Przewidziane są spotkania ze specjalistami z zakresu medycyny, farmakologii, ekspertami nowoczesnej technologii medycznej i aparatury oraz bezpłatne badania. W planach są również imprezy tematyczne – dotyczące zagadnień typu: ciąża, dieta, osteoporoza, menopauza – przygotowywane w nietypowej formule (aktywnej – warsztatowej).


Akademia Zdrowia współpracuje z Akademią Rozwoju Filantropii w Polsce, z Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych w Rybniku oraz z Uniwersytetem Trzeciego Wieku w Raciborzu. Na czele Akademii w Raciborzu stoją jej prezes – Małgorzata Makulewicz oraz Piotr Klima, Brygida Beck – Ciszek i Hanna Klima.


/a/Ćwiczą również twórczynie AZ (z lewej: Hanna Klima, Małgorzata Makulewicz)

fot. arch. Akademii Zdrowia

- reklama -

23 KOMENTARZE

  1. pytania do prezesow: -gdzie jest w raciborzu basen dla osob niepelnosprawnych?? -ktory basen jest ogolnie dostepny? – gdzie mozna bez obaw zdrowotnych poplywac ?

  2. Boskie Prezeski Akademii Zdrowia niczym Afrodyta. W mitologii greckiej bogini piękna, kwiatów, miłości i pożądania. One takie są ,byłem ,widziłem. Działają delikatnie, z wdziękiem i uporem. POWODZENIA w realizacji celów. Akademii Zdrowia a może i Urody.

  3. autorom tego artykułu polecam jakiś kurs fotografii, najlepiej korespondencyjny bo na normalny by nie przyjęli nikogo z was, gdybyście im pokazali swoje zdjęcia, bo byłoby to daremne; orka na ugorze. Żeby tak chamsko obcinać, nieskadorować. ech porażka.

  4. coś taki cięty? dobrze,że coś zaczyna się dziać w Raciborzu. Pani Makulewicz Racibórz potrzebuje takich kobiet.Potrafimy tylko krytykować wymyśl coś zrób. Jak czytam to krew mnie zalewa. Mamuska- ty chyba tylko wiesz co sie dzieje na twoim placu oby takich ludzi jak najmniej…..

  5. Jestem za każdym, kto coś robi i komu się chce. sama prowadzę niezdrowy tryb życia i gdyby udało sie komuś mnie wyedukować zdrowotnie mogłabym byc tylko wdzieczna ( moja rodzina też)Przecież nikt nikomu na siłe nic nie wmusza. Najlepszą i jedyną recenzją są odbiorcy.

  6. jak mnie wkurza kidy czytam „KTOŚ COŚ ROBI” jakoś mało to konkretne! Jeśli w Raciborzu wystarczy COŚ zrobić, żeby mieć szanse na stołek radnego, to jest to żenujące. Zaprosić paru ludzi na basen, zrobić z nimi kilka wodnych ćwiczeń, które można znaleźć w każdym piśmie kobiecym i nazwać się Akademią Zdrowia. Czy te panie mają w ogóle jakieś kwalifikacje, aby prowadzić takie zajęcia? Bo może z tego być więcej szkody niż pożytku.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here