Radni przyjęli wykonanie budżetu

Radni Rady Powiatu przyjęli dziś na sesji wykonanie budżetu za pierwsze półrocze tego roku i to pomimo, że „nie jest doskonałe”.


Przewodniczący Komisji Budżetu i Finansów Grzegorz Utracki


Przewodniczący Komisji Budżetu i Finansów uznał, że wykonanie budżetu za pierwsze półrocze "nie jest najgorsze". Podkreślił, że co prawda w wielu działach wskaźniki są wręcz wzorcowe, jednak istnieje też kilka niepokojących kwestii. – Obawy wzbudzają m.in. wydatki inwestycyjne. Uspokaja nas jedynie to, że większość umów i zadań zaplanowana jest na drugie półrocze. Podobnie sytuacja się ma w dziale kultura – w obu tych przypadkach wskaźniki powinny być lepsze dopiero pod koniec roku – uważa Utracki. – Niepokoją nas środki inwestycyjne. Samorządy otrzymują je z budżetu państwa bardzo późno. Otrzymaliśmy nieoficjalną informację, że środki, owszem, dostaniemy, ale będzie zbyt mało czasu na przeprowadzenie chociażby procedur przetargowych… Przewodniczący budżetowej komisji nie ukrywa obaw, jakie wzbudza temat szpitala. Po pierwsze prezydent Raciborza wycofał się z obietnicy dołożenia do inwestycji lecznicy 1 mln zł. W budżecie środki te są zaplanowane, ale faktycznie to ich nie ma. Powiat będzie musiał teraz znaleźć je gdzie indziej. Po drugie – ocena sytuacji finansowej szpitala. – Miesiąc temu otrzymaliśmy informację, że problemy z oddziałem anestezjologicznym nie wpłyną negatywnie na kondycję finansową placówki. Teraz okazuje się, że będzie jednak inaczej. Czegoś tu nie rozumiem, ktoś nas wprowadza w błąd – uważa Grzegorz Utracki. Radny oficjalnie poprosił dyrekcję lecznicy o wyjaśnienie sprawy.Wicestarosta Adam Hajduk


Dochody w budżecie powiatu w pierwszym półroczu wykonane zostały na poziomie 52 proc. Zaś wydatki w 42 proc.
Szpital wydał o 5 mln zł. więcej niż zaplanował. Placówka tłumaczy zaistniałą sytuację m.in. niedoszacowaniem kosztów OIOM – u, bowiem "w praktyce okazało się, że koszty leków oraz materiałów medycznych przekraczają połowę wartości kontraktu". Wśród powodów wymienia się także nieplanowane koszty podwyżek wynagrodzeń.

/SaM/

- reklama -

6 KOMENTARZE

  1. Poeta,który cierpiał na bezsenność, ponieważ co drugi wiersz zawiera słowo „nocą” 😛 może z tej okazji (roku Eichendorffa) postawimy kolejny pomnik w Raciborzu?:>

  2. A moze ogłosimy rok 2007 rokiem bez imprez ogolnodostępnych. Bo w Raciborzu w tym roku bylo ich az nadto.2 imprezy w ciagu 365. Byl to za duzy przesyt. W sasiednich miastack to maja klawe zycie.Tam jest takich imprez o wiele, wile wiecej. LUDZIE Z RACIBORZA UCIEKAJA> A ze tak sie dzieje jest to wina samorzadow RACOBORSKICH> RADNI BEZRADNI MISTA I POWIATU powinni zwrocic kase za 4-letni kicz pracy w samorzdzie bi NIC nie zrobili dla naszego Pieknego RACIBORZA>. PANOWIE I PANIE RADNI WSTYD!!!!!!!!

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here