XIII OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL KOLĘD I PASTORAŁEK

Rozpoczęto przygotowania do kolejnego XIII Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie.

Zgłoszeniem na Festiwal jest wypełniona karta uczestnictwa (zamieszczona na stronie www.ofkip.pl), którą należy przesłać pocztą, faxem lub e-mailem do 25 listopada 2006 r.Festiwal składa się z dwóch etapów: przesłuchań eliminacyjnych (I etap) od 14 do 20 grudnia 2006 r. oraz przesłuchań finałowych w Będzinie (II etap) od 4 do 6 stycznia 2007 r.

- reklama -

Przesłuchania eliminacyjne w tej edycji konkursu rozpoczną się 8 i 9 grudnia 2006 r. w Lublinie, 14 grudnia br. w Olkuszu, Raciborzu, Tarnowskich Górach i Tuchowie. W podobnym czasie tj. 14-15 grudnia br. wykonawcy będą uczestniczyć w przesłuchaniach w Radomiu, Rybniku i Zielonej Górze. Jaworzno proponuje wykonawcom cztery dni (14-15 i 18-19 grudnia br.). Kolejne przesłuchania będą w Katowicach, Krakowie i Ślemieniu (15 grudnia br.); Goleniowie (15-16 grudnia br.); Rzeszowie, Warszawie-Wesołej i Wadowicach (16 grudnia br.). We Wrocławiu eliminacje zaplanowano 16 i 17 grudnia br. Jednodniowe eliminacje odbędą się 17 grudnia br. w Dębnie, Jarosławiu, Krasnobrodzie i Olsztynie. W Bielsku-Białej i Starachowicach przesłuchania zaplanowano na 18 grudnia br. Przez dwa dni 18 i 19 grudnia br. eliminacje będą odbywały się w Częstochowie, Ostrowcu Świętokrzyskim. 20 grudnia br. przesłuchania będą w Będzinie, Gnieźnie, Kędzierzynie Koźlu, Łodzi. W Równem na Ukrainie najlepsi wykonawcy zostaną wyłonieni 27 grudnia br.Zwycięzcy przesłuchań eliminacyjnych przyjadą do Będzina na przesłuchania finałowe na początku stycznia 2007 r.Koncert Galowy odbędzie się 7 stycznia 2007 r. jak zwykle w Sanktuarium Polskiej Golgoty Wschodu (Parafia pw NMP – os. Syberka).Jury XIII OFKiP pracować będzie w składzie: prof. Halina Bobrowicz (Akademia Muzyczna we Wrocławiu) – przewodnicząca, prof. Mirosława Knapik (Uniwersytet Śląski w Katowicach) ks. prof. Kazimierz Szymonik (Akademia Muzyczna i UKSW w Warszawie).Organizatorem konkursu jest Fundacja Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Pastorałek oraz Urząd Miejski w Będzinie – www.um.bedzin.plOd obecnej edycji Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Pastorałek w Będzinie nosi imię ks. Kazimierza Szwarlika.


W poprzedniej edycji eliminacje przeprowadzono w 27 rejonach w Polsce oraz jednym na Ukrainie. W radości muzykowania OFKiP połączył ponad 17 tys. uczestników, w sumie 1200 solistów, duetów, zespołów i chórów.
W przesłuchaniach finałowych uczestniczyło ponad 1600 wykonawców. GRAND PRIX XII Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek otrzymała solistka Anna Pioterczak z Koczarg Nowych.Do tej pory festiwal zyskał miano „swoistego fenomenu”, a przede wszystkim określa się go jako „największy pod względem uczestników i bogactwa form festiwal kolędowy w Polsce” (z protokołu jury XII OFKiP).


Zobacz festiwal w zeszłym roku

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here