Jak głosować

Głosować będziemy w godzinach od 6.00 do 20.00. Trzeba mieć przy sobie dokument tożsamości. W lokalach wyborczych wyborca znajdzie wszystkie konieczne informacje: o sposobie głosowania, o zarejestrowanych
listach kandydatów na radnych, numerach i nazwach list itd. Każdy otrzyma cztery karty do głosowania.
W gminach: Kuźnia Raciborska, Krzyżanowice, Pietrowice Wielkie, Krzanowice, Nędza, Rudnik, Kornowac karta do głosowania z kandydatami do rady gminy jest koloru białego. Krzyżyk można postawić przy tylu nazwiskach, ile jest wybieranych w okręgu, lub mniejszą. Karta głosowania do rady gminy w Raciborzu również będzie biała i krzyżyk stawiamy tylko przy jednym nzwisku.

Jeśli idzie o wybór do rady powiatu to głosować będziemy na jednego kandydata na karcie koloru żółtego, zaś do sejmiku województwa „x” postawimy przy jednym nazwisku na karcie koloru niebieskiego.

Na wójta, burmistrza, prezydenta miasta będziemy głosować na karcie różowej i „x” postawimy tylko przy jednym nazwisku. W gminie Pietrowice Wielkie i Krzyżanowice i Pietrowicach Wielkich na wójta kandydują tylko po jednej osobie dlatego na kartach znajdziemy opcję „tak” lub „nie”.

/SaM/

- reklama -

3 KOMENTARZE

  1. Informuję, że w środę dnia 08-11-2006 r. Wójt Gminy Rudnik Dominik Konieczny pozwał do sądu swojego kontrkandydata w wyborach na wójta Alojzego Pieruszkę z zarzutem podania w ulotkach wyborczych nieprawdziwej kwoty zadłużenia Gminy Rudnik w Kwocie 2 miliony zł. (Konieczny informował mieszkańców, że gmina jest zadłużona na ok. 950 tys. zł.) W dniu dzisiejszym sąd w Katowicach wydał ostateczny wyrok, w którym potwierdził bezzasadność pozwu Wójta Dominika Koniecznego, przyznając Pieruszce rację.

  2. Kłamiesz. Nie zapadł żaden „ostateczny wyrok”. Sąd apelacyjny nie badał w ogóle sprawy ze względów proceduralnych. Mam jednak nadzieję, że Pieruszka będzie musiał „odszczekać” nieprawdziwą informację o zadłużeniu gminy tak samo jak ma „odszczekać” w Nowinach Rac. kłamstwa o bezpodstawnym zwolnieniu dyrektora ZOZ- u i zlikwidowaniu szkoły w Szonowicach (postanowienie sądu z dnia dzisiejszego). I nie używaj niewłaściwych sformułowań. Tu nie ma wyroków ani pozwów. Prawnik powinien to rozróżni

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here