Wywrotka tira na Piaskowej

8 listopada ok. godz. 16.00 przy ul. Piaskowej w Raciborzu wywrócił się tir wiozący 15 ton załadunku.


Pojazd wywrócił się na łuku drogi i wylądował na poboczu, blokując część jezdni.
Przyczyną kolizji było prawdopodobnie złe zabezpieczenie ładunku. Kierowca tłumaczy, że zerwał się łańcuch mocujący, ładunek osunął się na jedną stronę naczepy, co skutkowało wywrotką.
Podniesienie towaru przy użyciu dźwigu zakończyło się porażką i operacja została przesunięta na następny dzień. Policja podaje, że pierwotną przyczyną zdarzenia było niedostosowanie prędkości do panujących warunków.

/SaM/

- reklama -

6 KOMENTARZE

  1. A może powiedzmy to inaczej… Zgubiła rutyna i zbyt duża pewność siebie?? A gdyby akurat kierowca wyprzedzał motocyklistę?? Byłby jeden wielki lipton. Troszkę ostrożności i rozwagi nigdy nie zaszkodzi, a na pewno nic się nie stanie, jeśli do celu dojedzie się kilka minut później…

  2. wywrócenie samochodu tej klasy wymaga nieleda umiejętności – to prawda. z drugiej zaś strony poważnie – niewłaściwe zabezpieczenie ładunku zawsze doprowadza do nieszczęść. W pszczynie 2 lata temu w podobnej sytuacji zginęły 4 osoby , zostały one zgniecione przez mretalowe rury, któreb zsunęły się z naczepy ciężarówki. Nikt i ni nie powinno zwalniać kierowcy z myślenia. W tej sytuacji miał naprawdę dużo szczęścia.

  3. Zakręt, na którym wywaliła sie ta cieżarówka zaliczył już wiele skasowanych słupów, rozbitych samochodów, a może i śmiertelnych przyadków. Moze portal poda ile osób zostało poważnie rannych lub zginelo w tym miejscu? Moze spowoduje to oznakowanie czarnym punktem?

  4. Cóż życie kierowcy wymaga dużej odpowiedzialności.Można się spierać czy stało się to z winy nadmiernej prędkości,lub rutyny,lub złego zamocowania ładunku,lub wszystkiego naraz.Jednak faktem jest iż sporo się słyszy o wypadkach z udziałem ciężarówki.Któż nie słyszał o wpadnięciu ciężarówki do domu i zabiciu ich mieszkańców?

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here