Lenk i Kusy w drugiej turze

W drugiej turze wyborów prezydenckich w Raciborzu zmierzą się: Mirosław Lenk i Tomasz Kusy.Wyniki wyborów prezydenckich:

Lenk Mirosław zgłoszony przez KWW Mirosława Lenka Razem dla Raciborza uzyskał 6198 głosów (37,74 proc.)
Kusy Tomasz zgłoszony przez KW Prawo i Sprawiedliwość – 3800 głosów (23,14 proc.)

- reklama -

Ekiert Tadeusz zgłoszony przez KKW SLD+SDPL+PD+UP Lewica i Demokraci, członek Sojuszu Lewicy Demokratycznej: 2385 głosów (14,52 proc.)

Markowiak Andrzej zgłoszony przez KW Platforma Obywatelska RP, członek Platformy Obywatelskiej Rzeczypospolitej Polskiej: 2216 głosów (13,49 proc.)

Frączek Ryszard zgłoszony przez KWW OBLICZA DLA ROZWOJU RACIBORZA, nie należy do partii politycznej: 1473 głosy (8,97 proc.)
Paciorek Konrad zgłoszony przez KWW „Ponad podziałami”, nie należy do partii politycznej: 349 głosów (2,13 proc.)

/SaM/

- reklama -

189 KOMENTARZE

 1. No jak to kto? Komendantem Straży mijeskiej zostanie nasz niezapomniany wódz i orzeł niejaki Krystian Strzondała z kIetrza, gdyż w Raciborzu nie ma nikogo odpowiedniego na to stanowisko. I znowu w godzinach pracy pewnie będzie rzępolił w jakimś kościele…. a zapłacxą za to oczywiście durni Raciborzanie, którzy wybrali te większosć.

 2. Witam serdecznie. W imieniu Nowej Generacji PO w Raciborzu chciałbym podziękować wszystkim za poparcie w wyborach naszych kandydatów do samorządu. Drodzy Państwo, nasze mandaty nie są własnością tych, którzy z imienia i nazwiska będą je sprawować. To nasz wspólny dorobek i wspólna szansa. Państwa zaangażowanie i pomoc jest niezbędna także i teraz. Chcemy korzystać z doświadczenia i wiedzy różnych środowisk. Nasi radni są do Państwa dyspozycji. Pozdrawiam serdecznie. Robert Myśliwy

 3. Witamy bohatera lokalnej polityki, który zabrał A.Markowiakowi zabawki z całym podwórkiem:). Liczę, że ten debiut na lokalnej scenie politycznej, opieczętowany głosami wyborców będzie owocny dla Raciborza i jego mieszkańców:)

 4. Ja tam wierze w ten debiut. Choc oczywiście o sukcesie bedzie mozna tu mówic, jesli nie będziemy oczekiwali od NG PO cudów typu odsunięcie od władzy starej ekipy, rozwalenie budynku UM czy ściagnięcia fabryki Opla z Gliwic na Ostróg. Jestem z Wami, głosowałem na Was i oczekuje tego, że będziecie konsekwentnie i rozważnie wprowadzac nowa jakosc polityczną. Kroki takie jak ten (umiarkowany sukces wyborczy i out dla Markowiaka) pokazują, że przy odrobinie cierpliwości mozna jednak zdziałac sporo…

 5. Do Ojeju!Komisja Sportu w 98rpowstała dla tonącego po powodzi raciborskiego sportu.Pielka,Wojnar,Nazarko,Lenk i kilku innych radnych oraz osoby z poza rady skutecznie zabiegali przez całą kadencję o środki finansowe dla Unii i SmS-u.To były duże kwoty. Piłka,pływanie oraz zapasy przetrwały trudny okres z sukcesami w sporcie seniorskim i młodzierzowym.Pielka był inicjatorem powstania klas sportowych piłki nożnej i wie napewno co to rozwój miasta.Ludzie, którzy na niego głosowali dobrze wybrali.

 6. Kogo obstawiacie na szefa komisji oświaty, kultury, sportu itd.? Lenk? Myśliwy? Ela Biskup? A może ktoś najbardziej uznany w jednej z działek tej komisji – Rysiu Wolny?

 7. każdy kandydat ma swoje plusy i minusy… np. idąc twoim tokiem rozumowania można przypuścić że myśłiwy będzie szarpał się bardziej o szkoły niż o kulturę i sport a pani Biskup skupi sie na kulturze. zreszta za tydzien sie pewnie okaże 😉 a tak poza tym to też ładnie ktoś pomyślał łącząc gospodarke z bezpieczeństwem…

 8. Wróciłem ze starostwa… Pytanie do PO NG: Czy w mieście też już ułożyliście się z Wojnarem na wczorajszym spotkaniu? Bo wróble ćwierkają, że Myśliwy dogadał się już z Wojnarem?

 9. Podajcie w tym portalu wyniki głosowania w poszczególnych obwodach- lokalach wyborczych.Wyborcy są ciekawi kto zdobył najwięcej głosów w ich dzielnicy. Dziękuję.

 10. Podajcie w tym portalu wyniki głosowania w poszczególnych obwodach- lokalach wyborczych.Wyborcy są ciekawi kto zdobył najwięcej głosów w ich dzielnicy. Dziękuję.

 11. Co to znaczy: „wróciłem ze starostwa”? Dowiedziałeś się czegoś? No to pisz, gościu. Może ktoś jeszcze skądś wrócił i coś wie… A tak konkretnie, to Myśliwy (ten młodszy) mógłby prowadzić tę komisję, tylko czy mu dadzą?

 12. News !!! Wojnarowców jest już 14 !!! W poniedziałek podział łupów, czyli Przewodniczący, Komisje itd. itp. Czekamy na Sesję RM , która nie przyniesie żadnych niespodzianek ! Preziem prawdopodobnie będzie już Lenk, co zapewni błogi 4-letni spokój i bezwład przy okazji. Jeśli jednak przez przypadek będzie to Kusy, to dopiero będzie jazda ! Zobaczy jak wyglada ” ucho od śledzia ” – chyba że się sprzeda tak jak poprzedni Prezio !

 13. Powtórzę pytanie… Czy to prawda, że PO dogadało się z Wojnarem? Dziś dostałem tel., że pewien radny RS to potwierdził w Brzeziu. Ale chciałem głos PO NG, którego zawsze dużo na tym forum. Napiszcie co ustaliliście na Wileńskiej, bo to jest poza wszelką dyskusją, że tam wczoraj byliście.

 14. Nikt się nie dogadał. Odpowiedziedzieliśmy na zaproszenie iw wyszłao na to że nic nie dostaniemy tak czy inaczej. Powtarzam to jest chwyt marketingowy ugrupowania które popiera p. Lenka

 15. Człowieku w jakim sensie mówisz coś skapnie 3-radnych to za mało żeby odpowiedzialnie być w jakiejkolwiek komisji -bo jezeli coś robić i brać odpowiedzialność za coś to robić to rzetelnie bez względu na panujące okoliczności jeżeli robisz to zgodnie ze swoim sumieniem

 16. Co z tego że nasz człowiek bedzie gdziekolwiek jak bedzie tylko marionetką pokazową że mają poparcie PO -to bez sensu jeżeli się w czymś bierze udział i nie można o niczym decydować. Co to w ogóle jest?

 17. Są ludzie w Radzie Miasta z innych opcji z którymi się można dogadywać na zasadach partnerskich. Ale to raciborzanie wybierali tak a nie inaczej że ani oni ani my nie możemy o niczym decydować.

 18. Jedyne co mogą zrobić radni z poza układu to patrzeć rządzącej opcji na ręce i upublicznniać bezsensowne i niezbyt mądre oraz podejrzane decyzje które są wbrew zdrowemu rozsądkowi. Na przykład na forum 🙂

 19. czy tobie się człowieku coś nie pomyliło… zdajesz sobie sprawę na czym polega samorząd? ty myślisz że przewodniczący komisji to ministerialne stanowisko z 10 departamentami podległymi? z drguiej strony to co? obraziliście sie i nie zostaniecie członkami żadnej komisji? to po co wam mandaty w RM? do szkoły człowieku idź a nie bzdury pisz:/

 20. …ech – dziwi mnie, że tak martisz się o cnotę NG, skoro sam popierałes tu zawsze RS. Może po prostu Ci żal, że dałes ciała w wyborach i nie zostałeś zaproszony na Wileńską?

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here