Rita Serafin burmistrzem Kuźni Raciborskiej

W wyniku II tury wyborów samorządowych o fotel burmistrza, gminą Kuźnia Raciborska przez najbliższe cztery lata zarządzać będzie Rita Serafin, pełniąca dotychczas funkcję wiceburmistrza. R. Serafin uzyskała 1789 głosów, natomiast jej kontrkandydat – Witold Cęcek zdobył 241 głosów mniej (1548).

Frekwencja wyborcza wyniosła 34, 15  %.

- reklama -

/Cnc/

- reklama -

98 KOMENTARZE

 1. Lenk kest żaden, nijaki, bez charyzmy, wystawczyk wojnara. i czyżby mniw wzrok mylił – na pierwszym zd. – czy w tle siedzi- ten pijus zdegenerowany, na poły kryminalista wieder? to ładna kompania!

 2. Chciałbym skierować apel do nowego prezydenta miasta o to, żeby na vice został powołany Robert Myśliwy, jedna z niewielu osób, którą są w stanie zagwarantować nową, dobrą jakość

 3. No cóż jakby to ująć…, wygrała opcja jeśli chodzi o PO -albo jesteśmy tam gdzie jesteśmy i robimy co możemy, albo jesteśmy w opozycji na marginesie i nas nie ma bo i tak nic nie możemy. Osobiście nie wiem już co jest lepsze bo chłopaki mają dobre intencje i głupio jest im chodzić na jałowe sesje Rady Miasta, ale z drugiej strony te jałowe towarzystwo które odnajduje w sobie te wewnętrzne pffee :-/

 4. UFF! I zostaje po staremu. Nowa klika kolesiów nie dorwie się do koryta. Cztery lata muszą cierpliwie czekać. Myślę jednak, ze zamiast czekać wyprowadzą się daleko od Raciborza. Szczerze mówiąc myślałem, że A-F już dzisiaj się nie pojawi będąc zajęty pakowaniem walizek. Zawiodłem się. Ale jutro też jest dobry dzień na daleką podróż. Tak. Wszyscy funkcyjni w RM będą z Wileńskiej. CZy Wojnar też kandydował, że się tak jego czepiacie. Ja nie widziałem jego nazwiska na karcie do głosowania.

 5. JA-nek ty się chyba z Kambodży urwałeś. Wojnar nie musi być prezydentem żeby za sznurki pociągać. Jakby ktoś dał plamy to się go zmieni na innego -a na razie nominowani są najwierniejsi żołnierze.

 6. Panie Mirosławie serdeczne gratulacje. Zycze Panu odwagi i salomonowej madrości w podejmowaniu decyzji – szczególnie personalnych. Prosze byc otwartym na młodych ludzi – to naprawdę wbrew pozorom bardzo dobra inwestycja. Powodzenia i odwagi.

 7. Tutaj nie ma salomonowych decyzji tylko chłodne kalkulacje reprezentujące jedną grupę interesów. Przykład? proszę bardzo -podobno zamiast obecnego dyrektora Mroza ma być nikt inny jak stary zaufany wierny kolega który nie był zbyt sławny wśród swoich pracowników w MZB kiedyś. Powraca bo koledzy mają w tym interes.

 8. Czy pan Jacek Ł. swojego czasu przez wszystkich krytykowany zrobił coś w MZB co polepszyłoby sytuacje tej instytucji? NIE! A dlaczego powraca? -no cóż stara gwardia nie zapomina kto wiernie reprezentuje jej interesy.

 9. do Darka, nie wiem na jakiej podstawie twierdzisz, że to moi faworyci, zwracałem się do wszystkich radnych, a swoją drogą to chętnie zobaczyłbym jak bije inteligencja z twojej facjaty, bo śmiem twierdzić, że wiele tego nie jest analizując twoje wypowiedzi

 10. i pomyslec, ze ten pan z szerokim nosem na zdjęciu pośrodku, który w weekendowe wieczory stał w knajpach na bramce będzie teraz decydował o oświacie, kulturze, sporcie i polityce społecznej. NIE MAM JUZ WATPLIWOSCI: TO MIASTO MUSI UPASC. A PO NOWA GENERACJA TO SCIEMA.

 11. nie wydaje mi się, żeby patrzyła na rece. To raczej władza patrzy im na rece. JAk je podnosza… i zeby tylko nie wazyli sie podniesz nie tak jak trzeba… bo wtedy bedzie zle..

 12. NG to pięćdziesiąt parę osób i nie zawsze wszyscy są jednogłośni ale podporządkowują się woli większości w demokratycznym głosowaniu. Tak było w przypadku koalicji z rządzącą większością. To nie jest partia gdzie jeden mówi reszta słucha i boją się odezwać.

 13. nie zmienia to faktu, ze jest to partia, ktora dziala koniunkturalnie i bez refleksji o przyszlosci. dzieki tej koalicji poplyniecie, raczej juz na was nikt nie zaglosuje. A ci, ktorzy glosowali na was – jak ja – odczuja wobec was niesmak i zgorszenie. Mialo byc bez ukladow, nowa jakosc, mlodosc i doswiadczenie, a co jest? Trzech panow okolo czterdziestki, ktorzy weszli w uklad z tymi, na ktorych wczesniej psy wieszali? To jest ta nowa jakosc? Czuje sie oszukany. Oklamaliscie mnie.

 14. Zachęcam do powsciagliwosci w komentarzach. To dopiero poczatek biegu. Nowych radnych oceńmy po d koniec kadencji a wtedy okaze sie kto do rady wszedl by pracowac, a kto by walczyc z wiatrakami. Po owocach ich poznacie, a owoce dojrzewaja powoli. Wiecej wiary w ludzi rodacy, wiecej wiary w młodosć i inteligencje…

 15. Mam pytanie. Vice od czego powinien być wedlug was Mysliwy? Od gospodarki i inwestycji? Nie ma szans, watpie zeby mial o tym wystarczajace pojecie i doswiadczenie w tych kwestiach. A jezeli od spraw edukcji spraw spolecznych itd itp to nawet jak by byl geniuszem to niczego by w sferze gospodarki i inwestycji nie zmienil.

 16. a ja ciągle się zastanawiam czy prezes PK niejaki kowalewski to jest człowiek do wymiany czy p. lenk go zostawi moja rada do p LENKA do zwolnienia bo zacznie coś kuglować na boku a w PK coraz gorzej tylko sobie premie dają a kierowcy po 800 zł zarabiają

 17. Nie wybierałem tego Pana to nie mój prezydent.Ciekawe ile takich rządów koleżków to miasto jeszcze wytrzyma.Boże miej to miasto i ich mieszkanców w swojej opiece

 18. Jeszcze raz przypominam, że we wczorajszym referendum Szwajcaria zadecydowała iż przekaże samej tylko Polsce pół miliarda franków szwajcarskich (czyli miliard 200 milionów złotych) na rozwój inwestycji i dogonienia państw Unii. Dodatkowo sama Unia miedzy 2007 a 2013 rokiem przeznaczy kilkadziesiąt miliardów euro. Jest więc o co walczyć i się „bić” dla Raciborza panie prezydencie, radni miejscy i powiatowi, pani Gabrielo i panowie posłowie. Udowodnijcie, że potraficie stanąć na wysokości zadania

 19. …i sprowadzić do Raciborza taką gotówkę jak i też inwestorów z inwestycjami o jakich się jeszcze raciborzanom nie śniło!. Ale to wymaga pracy od JUŻ i nieustannie przez kolejne 4 lata bez chwili wytchnienia. urzędnicy myślcie już nad projektami i dokumentacjami by ze wszystkim zdążyć na czas i by było tego jak najwięcej. Jeśli jest okazja by nadrobić stracony czas i nawet być lepszym niż Świdnica a konkurować z Rybnikiem w rozwoju i inwestycjach – to jest ona właśnie teraz a nie potem.

 20. z tego co wiem, to pan Jarosz z NG pomylił ugrupowania. To on powinien zapisać się do TMZR a nie do NG i tam tłumaczyć że „wujek Tadzio to jedynie słuszny wybór”. Pan Jarosz to piąta kolumna NG i będzie jej początkiem końca. Ani poglądowo nie pasuje do NG(która powstawała przeciwko układom: Wojnar i Markowiak) ani wiekowo, bo ani on młody, ani nijaki.

 21. Pisze A-F,olbrzymie pieniądze, które nam Opatrzność zsyła…,pisze o nadzieji, choć dokładnie wie,że „układ” w Raciborzu nie daje żadnej nadzieji.Stara metoda z PRL-u,najpierw nowych obłaskawić a jak nie skutkuje- zniszczyć.Przeraża,iż „Ci” z Raciborza potrafią wygrywać z kontrolującymi z zewnątrz.Wygrali też wybory,o czym raciborzanie wiedzieli przed wyborami.Wygrali nawet ci,którzy już okazali swoją nieprzydatność.Szkoda kolejnych 4lat,-2dni itd.do klolejnych wyborów.

 22. Tak Anatol NG powstawala przeciwko Wojnarowi a nastepnie jednoglosnie glosuje za nim 😀 Od poczatku wiedzialem, ze taka bdzie koalicja w Racq, niezapominajcie, ze mocodawcy PO NG bardzo dobrze zyja z Wojnarem.

 23. Uważam ,iż PIS mógł wystawić lepszego kandydata na prezydenta, znanego raciborzanom z aktywności społecznej, z odpowiednim wykształceniem ekonomicznym, prawniczym , kierunkiem zarządzania i z jakimś doświadczeniem w samorządności. Pan Kusy mimo szczerych chęci musiałby się wiele jeszcze nauczyć by opanować trudną sytuację ekonomiczną Raciborza,armię doświadczonych, długoletnich urzędników w magistracie. A tu trzeba ruszyć z kopyta. Dlatego Pan Lenk jest o wiele lepszym prezydentem.

 24. jest jedno zdjęcie, którego bym dzieciom nie pokazał, bo mogłaby im się przyśnić biała zjawa i mogłyby mieć koszmary senne. Portal powinien usunać to zdjęcie, bo mimo wszystko dzieci te strony oglądają.

 25. Antyfrączku ale z Ciebie czasami jest naprawdę za wielki marzyciel. Ta suma ze Szwajcarii w skali naszego całego kraju jest raczej symboliczna. PiSowski rząd i tak gro tej kwoty przeznaczy na zacofane tereny wsch. Polski które tradycyjnie są konserwatywne i głosowały na Kaczyńskiego. A tak poza tym to na co ty byś chciał w Raciborzu przeznaczyć taką wielką kwotę? Ani u was miejsc do inwestycji ani klimatu, ani pomysłów… hehehe

 26. Co do wyników wyborów jeden tylko komentarz: zamieszano w garze ze starą, zatęchłą zupą, kluski na chwilę zniknęły pod powierzchnią, a potem te same wypłynęły ponownie na powierzchnię, choć może w innych miejscach. Życzę sukcesów „nowemu” panu Prezydentowi, tylko jakoś mi się nie widzi, aby miał on cokolwiek do zaproponowania, ponad to, co już było. Pan Lenk uczestniczy od lat w sprawowaniu władzy lokalnej i nie przypominam sobie żadnych jego spektakularnych osiągnięć.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here