Rada miejska nowej kadencji obradowała po raz pierwszy

Wczoraj 27 listopada odbyła się pierwsza sesja rady miasta nowej kadencji. Na jej przewodniczącego wybrano Tadeusza Wojnara, dotychczasowego szefa rady.

Radni w głosowaniu tajnym na stanowisko przewodniczącego rady miasta wybrali Tadeusza Wojnara z Ruchu Samorządowego Racibórz 2000. I wiceprzewodniczącym został Piotr Klima z TMZR – u, zaś II – Artur Jarosz z PO.


Powołano także szefów stałych komisji rady. Przewodniczącym Komisji Rozwoju Gospodarczego, Budżetu i Finansów został Franciszek Mandrysz z RS 2000, Henryk Mainusz z TMZR – u wybrany został na stanowisko szefa Komisji Gospodarki Miejskiej, Ochrony Środowiska i Bezpieczeństwa Publicznego, Ryszard Wolny z KWW Mirosława Lenka Razem dla Raciborza – szefem Komisji Oświaty, Kultury, Sportu, Rekreacji i Opieki Społecznej Rady Miasta.
Powołano również skład Komisji Rewizyjnej. Na jej czele stanął Wiesław Szczygielski a w jej skład weszli: Tomasz Kusy (Prawo i Sprawiedliwość), Grzegorz Urbas (KWW Oblicza dla Rozwoju Raciborza), Krystyna Klimaszewska (SLD+SDPL+PD+UP Lewica i Demokraci), Krzysztof Myśliwy (Platforma Obywatelska RP).

- reklama -

Elżbieta Biskup


KW PiS, dyrektor Młodzieżowego Domu KulturyMałgorzata Lenart


KW PiS, położnaKatarzyna Dutkiewicz


KW PiS, dyrektor biura poselskiego wiceministra zdrowia Bolesława Piechy
Tomasz Kusy


KW PiS, informatyk – programista
Ludwik Gorczyca


KWW Oblicza dla Rozwoju Raciborza, szef związków zawodowych raciborskiej policji
Roman Wałach


KWW Oblicza dla Rozwoju Raciborza, projektant w zakładzie „Rafako”
Grzegorz Urbas


KWW Oblicza dla Rozwoju Raciborza, prawnik
Marian Gawliczek


KWW RS 2000, właściciel firmy budowlanej
Franciszek Mandrysz


KWW RS 2000, pracownik Raciborskiego Centrum Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
Wojciech Krzyżek


KWW RS 2000, dyrektor raciborskiego szpitala
Wiesław Szczygielski


KWW Mirosława Lenka Razem dla Raciborza, strażak
Eugeniusz Wyglenda


KWW Mirosława Lenka Razem dla Raciborza, właściciel warsztatu samochodowego
Krzysztof Szydłowski


KWW Mirosława Lenka Razem dla Raciborza, pracownik Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego
Ryszard Wolny


KWW Mirosława Lenka Razem dla Raciborza, zapaśnik
Jerzy Parys


KW TMZR, pracownik stacji diagnostyki samochodowej
Piotr Klima


KW TMZR, farmaceuta, właściciel apteki św. Mikołaja
Henryk Mainusz


KW TMZR, właściciel sklepu z artykułami oświetleniowymi „Elmado”
Krzysztof Myśliwy


KW PO, pracownik Spółdzielni „Nowoczesna”
Robert Myśliwy


KW PO, nauczyciel
Artur Jarosz


KW PO, szef stowarzyszenia Wspólnota Mieszkaniowa
Krystyna Klimaszewska


SLD+SDPL+PD+UP Lewica i Demokraci, pielęgniarka
Tadeusz Wojnar


RS 2000, prezes Spółdzielni „Nowoczesna”
Mirosław Lenk, nowy prezydent Raciborza

Nowi przewodniczący rady


/SaM/

- reklama -

411 KOMENTARZE

  1. w wigilijną noc miałem sen, ale on upadł. Odwiedziły mnie 3 duchy: duch Jarosza, Wojnara i Klimy. Duch Jarosza pokazał mi miasto jako zielone pole; czyli powrót do natury, polana zamiast rozwoju. Wojnar pokazał mi miasto skute łańcuchami czyli nigdy nie uwolnimy się spod jego jarzma. Klima natomiast przeprowadził mnie przez jedyną, jaka pozostała, ulicę w mieście. Wszyscy trzej, odchodząc powiedzieli mi: „widzisz synu, tylko forsa w życiu liczy się…” A wy mieliście jakieś sny?

  2. Do komandora. Ten pierwszy to robaczek który zachorował na kasę. Sieś pajęcza została utkana na takie pchełki.W tej pajęczynie na królewskim tronie siedzi Wojnar;zaplecze chroni mu członek rady nadzorczej Spółdzielni-M.Lenk i A.Hajduk;naganiacze pchełek H. Majnusz-Sklep w zasobach Wojnara;Gawliczek-Nowobud-na zasobach i nieruchomościach Wojnara;Klima-apteka w szpitalu-w radzie społecznej Wojnara.Reszta naganiaczy odpadła przypadkowo w wyborach.

  3. Kojot, widziano ponoć p. Jarosza, jak kupował damską torebkę… dla Ciebie – więc nie martw się, jak będziesz grzeczny, to Mikołaj Ci ją przyniesie 🙂

  4. czy ktoś widział Jarosza? Jak wygląda Jarosz? Piszcie! Nasz lokalny pozer nie może pójść w zapomnienie! Już wkrótce na forum otworzę Quiz im Artura Jarosza. Szczegóły wkrótce. Ale już dziś możecie się zastanowić, dlaczego Jarosz chce, aby Racibórz stał się zielonym zakątkiem z dużą ilością pól?

  5. Człowiek nie urodził się po to, by przeżywać swoje życie śpiąc, lecz przeżyć je aktywnie. Po tych twarzach, może za Gombrowiczem „gębach” nie widać cech dobrego zarządcy. Nie ma w nich pogodności, uśmiechu i opanowania. W ich oczach widzę brak smaku moralnego w postaci uczucia odrazy i podziwu w klimatach Starego Testamentu.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here