wystawa „SZKOŁO! SZKOŁO! GDY CIĘ WSPOMINAM…”

Wystawa ze zbiorów Muzeum Etnograficznego w Krakowie będzie powrotem w czasy szkolne okresu międzywojennego. Muzeum w Raciborzu w budynku przy ul. Gimnazjalnej 1. Wystawa czynna w godzinach otwarcia placówki.


Wystawa będzie czynna do 7 grudnia.
Na parterze będzie wystawa starych przyborów, świadectw, podręczników, tarcz, mundurków i pomocy dydaktycznych. Nie zabraknie zdjęć, cytatów z kronik szkolnych. Prawdziwą atrakcją będą worki z grochem, na których niesforni klęczeli za karę i zupełnie dziś zapomniane ośle uszy. Na piętrze zostanie urządzona stara sala lekcyjna.


www.muzeum.raciborz.pl

- reklama -

14 KOMENTARZE

  1. Z tego co wiem głównym wykonawcą jest najlepsza firma budowlana na dolnymśląsku jeżeli chodzi o takie inwestycje więc nie powinno być obaw jeżeli chodzi o tą inwestycje na śląsku

  2. Ale mieli problemy z palowaniem, początkowo używano zlych pali, które nie chciały spełniac swojej roli i się po prostu pod próbnym obciążeniem zapadały :). Ale to chyba wina projektatnta.

  3. Auchan według rankingu marketów WPROST okazał się najtańszą siecią hipermarketów w Polsce! Na przewległym biegunie jest sieć Tesco. Tak więc wypada się cieszyć, że Racibórz dołączy do miast hipermarketowych (bo tych bez hipermarketu jest coraz mniej) oraz, że będzie miał tani hipermarket 🙂

  4. „…niebiosa sprzyjają …” Towarzyszu Osuchowski pewnie towarzysz Gierek w grobie się przewraca słysząc takie odniesienia metafizyczne z ust towarzysza:)

  5. Szkoda, że na uroczystości nie było Urbasa,Matyji-radnych z woli wyborców tej kadencji, którzy zrobili wszystko by opóżnić budowę o rok czasu. Rozumię że ta grupa wyborców razem z w/w radnymi będzie omijała ten hipermarket.

  6. Czyli wraz z otwarciem ogłosi się konkurs pod hasłem „upoluj aparatem radnego w hipermarkecie”. Punkty bonusowe będą za członków Kupca Śląskiego i ProNatury.

  7. Tak właśnie raciborzanom kojarzyło się nasze członkowstwo wUE.Wiemy też, kto zatruwał nam taką wizję w Raciborzu.Zarówno wyjazd z miasta ul Rybnicką jak i przyjazd od strony Wod-Lubom.wizualjestjuz imponujący.2wjazdy do Centrum ulokowano na zakręcie ul Rybnickiej- wyjazdu na planie nie zaznaczono? Nawet duży wysiłek wyobraźni, wykucza szybki ruch drogowy do Rybnika. Internet Koment na ten temat mocno ten problem sygnalizowały.A mogło być Cacy, gdyby ul.Rybnicka leciała prosto z mostu na Kobylę

  8. I tak jesteśmy 100 lat za murzynami w Rybniku mają już prawie wszystkie wiodące markety oraz powstało wielkie centrum z ciuchami. Więc nadal na zakupy jeździmy do Zabrza, Gliwic i Katowic, Rybnika. Czy nie lepiej inwestować u SIEBIE.!!!

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here