100 tys.zł. w ręce „Pomocnej dłoni”

W Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia
grantów na realizację programów przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu.
Raciborskie stowarzyszenie „Pomocna dłoń” zdobyło jedno z głównych nagród –
dofinansowanie w kwocie 100 tys.zł.


Zakończyła się pierwsza edycja zorganizowanego przez Kompanię Piwowarską S.A. konkursu grantowego dla organizacji pożytku publicznego – "Warto być za". Celem przedsięwzięcia było stworzenie mechanizmów trwałego pokonania wykluczenia społecznego na tle ubóstwa.

– Zależało nam na tym, by wesprzeć takie inicjatywy, które są w stanie rozwijać się w oparciu o nasze środki – powiedział Paweł Kwiatkowski, dyrektor ds. korporacyjnych Kompanii Piwowarskiej. – W naszym programie nie chodzi o rozdawnictwo pieniędzy, ale o inwestycje w dobre rozwiązania cieszące się poparciem społecznym. To dlatego nie przyznawaliśmy pieniędzy uznaniowo, ale we współpracy z wybitnymi ekspertami oraz w drodze publicznego głosowania. Mamy nadzieję, że wsparte przez nas przedsięwzięcia nie skonsumują tych pieniędzy, ale będą silniejsze i lepiej będą służyły swoim celom. Dajemy nie ryby, ale wędki.

Symboliczne czeki od 50 do 500 tys., na łaczną kwotę 1,5 mln zł. odebrali przedstawiciele 9 organizacji pozarządowych z całej Polski. W ich gronie znalazło się raciborskie stowarzyszenie "Pomocna dłoń", któremu przyznano 100 tys.zł. Stowarzyszenie przeznaczy środki na remont klubu "Strefa" przy ul. Żółkiewskiego w Raciborzu, w którym spotyka się około setka osób – młodzieży od gimnazjów, przez licea, a nawet studenci.

– Dzięki zaangażowaniu głosujących otrzymaliśmy największy procent głosów w swojej kategorii – 23 proc. wszystkich głosów! – mówi Beata Łodziak związana z klubem. – Myślę, że jest to bardzo ważne dla mieszkańców Raciborza. Dzięki tego typu osiągnięciom wzrasta prestiż miasta – a tego nam wszystkim teraz bardzo potrzeba.

/SaM/

- reklama -

10 KOMENTARZE

  1. Gratulacje !. Remont w Klubie na ul.Żółkiewskiego 22 napewno jest potrzebny zwłaszcza okna i cała duza sala.Zajęcia z młodzieżą w wyremontowanym Klubie napewno bedą przyjewmniejsze.Jeszcze raz gratulujemy!

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here