Ofiara śmiertelna wypadku w Szonowicach

Wczoraj 3 stycznia około godz. 15.00 w Szonowicach miał miejsce tragiczny w skutkach wypadek…
18 – letni mieszkaniec Polskiej Cerekwi (woj. opolskie), kierując samochodem fiatem cinqecento, stracił panowanie nad pojazdem, wypadł z drogi i uderzył w drzewo. 16 – letni pasażer, mieszkaniec miejscowości Ciężkowice (woj. opolskie) nie przeżył wypadku; zmarł w drodze do szpitala.
W akcji uczestniczyli ratownicy i strażacy z Raciborza i Kędzierzyna Koźla.

/SaM/

- reklama -

13 KOMENTARZE

  1. Donatien sade, rozumiem, że można z polityków lubić, albo nie, ale Twój bałwaniarski kometarz jest bynajmniej nie na miejsciu. Artykuł jest o sprawach poważnych, ale jak zwykle musi się znaleźć jakiś idiota, co zaraz wypisuje to i tamto na Wojnara, Lenka, Kusego i Bóg wie jeszcze kogo

  2. Rocznicę bądź wspomnienie danego świętego właśnie wspomina sie jako jego „dzień narodzin dla nieba” czyli patrząc „po ziemsku” na dzień jego śmierci. Oczywiście powyższy artykuł w wielkim streszczeniu przedstawia postaci naszych patronów miasta. Warto dodać, że św. Marceli jest też jednym z trzech świętych, których możemy oglądać w dolnej części kolumny maryjnej na rynku. Racibórz ma jeszcze jedną patronkę obok Ofki – siostrę Dulcissimę, której sarkofag jest w Brzeziu przed kościołem a której…

  3. …proces beatyfikacyjny na poziomie diecezjalnym (diecezja katowicka) został ukończony a zgromadzone dokumenty i raporty przedstawione Stolicy Apostolskiej.

  4. w artykuł wkradł się błąd. Obchody przewidziane są na styczeń tymczasem koncert Keitha Thompsona ma odbyc sie w grudniu? hmm.. jaka jest przyczyna błęduW

  5. Św. Marceli jest postacią, którą można świetnie wykorzystac także marketingowo – zamiast medalu „zasłuzonych” – medal św. Marcelego (pomysł RCK;), jego wizerunek może z powodzeniem byc nasza wizytówka turystyczną (jako poważny, bo jako zabawno-promocyjny – Krzysztofek), można zorganizować na Dniach Ra ciborza maraton sw. Marcelego (medale, koszulki itp). Dobry Pomysł, który po obrobieniu mozna świetnie sprzedać !

  6. Właśnie z taką intencją powstają „Dni Patronów”, które (@:loko) w czerwcu, wg zamierzeń pomysłodawców, powinny mieć swój epilog . W tej chwili pracujemy nad obróbką czerwcowego pomysłu i pozyskiwaniu środków na jego realizację. Prosimy zatem o kibicowanie i wspomożenie mentalne!

  7. Na przyszłość to mógłby powstać „jarmark św. Marcelego” w okresie styczniowym (bo wtedy przypada jego wspomnienie a także można wykorzystać aurę świątecznego wystroju miasta jak i Rynku) podobnie jak mają miejsce inne jarmarki w Polsce (św.Dominika, św.Marcina). Jak podaje ks. Wincenty Zaleski w swej obszernej książce o żywotach świętych, że św. Marceli w Polsce cieszył się szczególną czcią w Raciborzu. Co roku aż do 1871 dzień ten obchodziło miasto jako swoją patronalną uroczystość z procesją..

  8. …ulicach miasta. Można własnie odtworzyć ów kult świętego (jak i Ofki, która do beatyfikacji potrzebuje także żywy i obecny kult w lokalnej społeczności). Taki jarmark w ramach dni patronalnych Raciborza może odbywać się np w weekend (najbliższy tym dniom) a podczas niego można sprzedawać jakiś nowy lokalny produkt jak np „marcelki” bądź „ofki” czyli specjalne wypieki czy coś w tym stylu.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here