Beltaine z celtyckim brzmieniem wystąpi w Raciborzu

24 lutego o godz. 20.00 w sali kameralnej „Strzechy” odbędzie się koncert zespołu muzyki celtyckiej Beltaine.Zespół BELTAINE powstał jesienią 2002 roku. Obecnie tworzy go szóstka młodych muzyków. Charakterystyczną cechą ich twórczości jest niezwykła umiejętność łączenia tradycyjnych irlandzkich, szkockich i bretońskich melodii ze zdobyczami muzyki współczesnej, stąd w ich muzyce odnaleźć można inspiracje jazzem, bluesem, rockiem czy muzyką etniczną innych niż celtyckie krajów.

Swój styl zespół zawdzięcza także niezwykle bogatemu instrumentarium, na które składają się charakterystyczne dla muzyki Irlandii, Bretanii i Galicji instrumenty, takie jak: skrzypce, bouzuki, mandolina, whistle, bodhran, akordeon, bombarda czy dudy gaita. Całość dopełniają rzadko spotykane instrumenty perkusyjne: cajon, darabuka, djembe oraz instrumenty bliskie muzyce rockowej, czyli gitara basowa oraz gitara elektryczna.

Dużą popularność grupa zawdzięcza zapewne także niespotykanemu kontaktowi z publicznością, dzięki czemu każdy ich koncert staje się swoistym muzycznym show. Bogate instrumentarium połączone z niesamowitą żywiołowością, spontanicznością i wielkim poczuciem humoru składa się na wyjątkową oryginalność grupy i stawia BELTAINE w gronie najlepszych zespołów wykonujących muzykę celtycką w Polsce.

Od czasu powstania grupa szybko zjednała sobie publiczność w całym kraju, o czym świadczy fakt, że corocznie BELTAINE gra około 100 koncertów na scenach krajowych i zagranicznych, w tym tak prestiżowych jak np. Międzynarodowy festiwal "Ethno-jazz" (Mołdawia), Przystanek Woodstock, Festiwal Beltine (Słowacja), Festiwal Folkovy Kvitek (Czechy), Festiwal Kultury Celtyckiej w Dowspudzie czy Festiwal Muzyki Celtyckiej "Zamek"

W 2004 roku grupa wydała swój debiutancki album "Rockhill", który zdobył tytuł Najlepszej Folkowej Płyty Roku 2004 w plebiscycie Wirtualne Gęśle współorganizowanym przez Polskie Radio S.A.

Grupa gościła już w Raciborzu w czerwcu 2005 roku, kiedy to na zaproszenie Grupy Rosynant, wspólnie z zespołem tańca irlandzkiego Glendalough poprowadził warsztaty taneczne, a następnie podczas koncertu rozkręcił wielką imprezę taneczno – muzyczną, która zaowocowała spontanicznym tańcem połowy zgromadzonej publiczności na sali widowiskowej „Strzechy”.

Tym razem zespół wystąpi na zaproszenie pubu „Koniec Świata” i Grupy Rosynant z koncertem „klubowym” – w sali kameralnej na I piętrze „Strzechy”.

Wstęp na koncert: 7 zł

/SaM/

- reklama -

8 KOMENTARZE

  1. Redakcji portalu Dziekujemy za monitoring tej trasy i prosimy o dasze komunikaty gdyż są one dla nas praktycznie najszybsza i najlepsza informacja o tej trasie

  2. Teraz to ja już mądry jestem. Drogowcy walca nie mieli i puścili na kilkanaście dni ruch, żeby im samochody ubiły to co tam pod pszyszły asfalt nasypali.

  3. Czy w tym mieście ktoś myśli o użytkownikach dróg? Nic nowego, że Ci na górze, ale żeby sami drogowcy nam utrudniali, to skandal.Droga jest nie skończona ale użytkowana z ograniczeniami. W miejscach oznakowanych, bariery są otwarte. Na pojmuję dlaczego stawia się wtedy zapory na drodze, gdy jakaś nieliczna ekipa np robi coś w rowach. Wygląda na to,że drogowcy się bawią, gdy kierowcy muszą zawracać spowrotem na Pogrzebień. Może kierownicy robót zaczną główkować i pomyślą choć na chwilę po ludzku.

  4. To oczywiste że Redakcja tam nie ma Kamery i monitoruje w procedurach .Ale przy tej okazji jest szansa dla komentarzy ,które te informacje wzbogacją ,ubarwiaja i utatrakcyjniaja . Jest Ok.

  5. I jeszcze (jeśli mozna) trzymajcie rękę na pulsie o takich tematach .Czekamy na dalsze relacje i” fora „pomagajace się nam poruszać w mieście …i nie tylko

  6. Starostwo podaje, że dziś 19 lutego ulica Brzeska ponownie została zamknięta dla ruchu. Kolejny etap robót polegający na wykonaniu podbudowy asfaltowej potrwać ma dwa tygodnie

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here