VIII Halowy Turniej Juniorów w piłce nożnej 5-cio osobowej

Puchar Starosty Raciborskiego po raz pierwszy pojechał do Rudy Kozielskiej. Drużynom które zdecydowały się na udział w VIII Halowym Turnieju Juniorów w piłce nożnej 5-cio osobowej o Puchar Starosty Raciborskiego nie można było odmówić ambicji i zaangażowania w grę. To niestety za mało jak na piłkarzy urodzonych w 1988 roku.Zawodnicy zaprezentowali mierne umiejętności piłkarskie, a piłka często „przeszkadzała” im w grze. Potwierdziła się niestety gorzka prawda o stałym spadku poziomu reprezentowanego przez młodzież, która teoretycznie powinna być bezpośrednim zapleczem dla drużyn seniorskich. Poza meczem finałowym trudno mówić cokolwiek na temat stylu czy taktyki gry. Hala „obnażyła” braki w wyszkoleniu technicznym i niestety spośród około 80 zawodników, reprezentujących swoje kluby, trudno było wskazać choćby kilku „kompletnych” piłkarzy gotowych do gry nawet na poziomie ligi okręgowej.


Sędziowie prowadzący turniej, mieli stosunkowo dużo pracy, ponieważ często nadrabiający ambicją brak podstawowych umiejętności piłkarze prowokowali bardzo niebezpieczne zagrania czy brutalne faule, wiele do życzenia pozostawiała również kultura zachowania się na boisku. Po zakończeniu meczów emocje opadły i ostatecznie wszystko skończyło się w dość sympatycznej atmosferze i co bardzo istotne bez żadnych poważnych kontuzji.

W turnieju wystąpiło 8 drużyn, które zostały podzielone na dwie grupy. W pierwszej grupie rywalizowały ze sobą : LKS „Płomień” Siedliska, MKS „Maxpol” I Kuźnia Raciborska, LKS „Wicher” Płonia i LKS „Jedność” Jejkowice.


 
 


Wyniki meczów grupowych grupa I:

LKS „Płomień” Siedliska – MKS „Maxpol” I Kuźnia Raciborska 3:0
LKS „Wicher” Płonia – LKS „Jedność” Jejkowice 0:4
LKS „Płomień” Siedliska – LKS „Wicher” Płonia 3:0
MKS „Maxpol” I Kuźnia Raciborska – LKS „Jedność” Jejkowice 2:4
LKS „Płomień” Siedliska – LKS „Jedność” Jejkowice 1:3
LKS „Wicher” Płonia – MKS „Maxpol” I Kuźnia Raciborska 0:4
Awans do półfinału LKS „Jedność” Jejkowice i LKS „Płomień” Siedliska.

W drugiej grupie wystąpiły : LKS Ruda Kozielska, MKS „Maxpol” II Kuźnia Raciborska, LKS „Dąb” Gaszowice, LKS 07 Markowice.
Wyniki meczów grupowych grupa II:
LKS Ruda Kozielska – MKS „Maxpol” II Kuźnia Raciborska 1:3
LKS „Dąb” Gaszowice – LKS 07 Markowice 2:1
LKS Ruda Kozielska – LKS „Dąb” Gaszowice 3:1
MKS „Maxpol” II Kuźnia Raciborska – LKS 07 Markowice 8:0
LKS Ruda Kozielska – LKS 07 Markowice 3:0
MKS „Maxpol” II Kuźnia Raciborska – LKS „Dąb” Gaszowice 2:1

Awans do półfinału MKS „Maxpol” Kuźnia Raciborska i LKS „Jedność” Jejkowice.

Półfinały :
LKS „Jedność” Jejkowice – LKS Ruda Kozielska 2:5 (0:2)
MKS „Maxpol” Kuźnia Raciborska – LKS „Płomień” Siedliska 2:0 (1:0)
W meczu o III miejsce Jejkowice wygrały z Siedliskami 5:2 (2:1), a w wielkim finale
MKS „Maxpol” II Kuźnia Raciborska uległ drużynie LKS Ruda Kozielska 4:6.

Zwycięski zespół grał w następującym składzie : Andrzej Adamiak, Andrzej Musioł, Rafał Musioł, Krzysztof Musioł, Rafał Wilk, Marian Bachrej, Paweł Michna, Adam Michalik, Piotr Ficek, Marcin Adamiak.

Najlepszym bramkarzem turnieju wybrany został Andrzej Adamiak (LKS Ruda Kozielska)

Królem strzelców został Andrzej Musioł (LKS Ruda Kozielska) 12 goli w turnieju.

Najlepszym zawodnikiem w opinii trenerów i obserwatorów został wybrany Tomasz Tokarski (MKS „Maxpol” II Kuźnia Raciborska)

Puchar, dyplomy indywidualne wyróżnienia i nagrody piłki nożne wręczyli Wicestarosta Raciborski Andrzej Chroboczek i Wiceburmistrz Kuźni Raciborskiej Bogusław Wojtanowicz.

Niespodzianką był fakt, że RTP „Unia” Racibórz dotychczasowy zwycięzca poprzednich edycji i jeszcze niedawno najlepszy klub w powiecie nie wystawił do turnieju swojego zespołu juniorów.

Najwyższa pora zastanowić się nad systemowymi rozwiązaniami, które umożliwią, a w zasadzie zmuszą kluby do wytężonej pracy z młodzieżą, bo w przeciwnym wypadku w najbliższych latach seniorska piłka nożna w naszym powiecie może ograniczyć się do poziomu A klasy, a o tym, że wywodzący się z naszych klubów zawodnicy trafią do rozgrywek wyższych lig będziemy mogli zapomnieć na długie lata.

/Piela/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here