Koniec marzeń o Pucharze Polski; sił starczyło na 20 min

0

W rozegranym 3 kwietnia spotkaniu 1/4 Pucharu Polski w piłce nożnej kobiet AZS Wrocław (aktualny Mistrz Polski) pokonał w Raciborzu miejscowy zespół RTP „Unia” Racibórz 10:1 (3:1).Dobry początek meczu w wykonaniu zawodniczek Unii Racibórz nie zwiastował takiego zakończenia. Raciborzanki rozpoczęły spotkanie odważnie, ofensywie, bez respektu dla zdecydowanie wyżej notowanego przeciwnika. Grając z pełnym zaangażowaniem uzyskały przewagę udokumentowaną zdobyciem gola przez Hannę Konsek w 13 min. spotkania. Kibice przecierali oczy z niedowierzaniem, wrocławska drużyna głęboko cofnięta wyraźnie oddawała inicjatywę, ale jak się później okazało do czasu. W pierwszych 20 minutach gry zawodniczki gospodarzy stworzyły jeszcze dwie dogodne sytuacje do zdobycia goli.

Potem nastąpił niespodziewany zwrot akcji. Wrocławianki stopniowo przejęły inicjatywę opanowując środek pola, były dokładniejsze w wyprowadzaniu akcji, szybsze w odbiorze piłki, natomiast w poczynania raciborskiego zespołu wkradł się chaos. Dziewczęta przestały grać, a zaczęły kopać piłkę nie mogąc skonstruować najprostszych akcji.Zupełnie pogubione pierwszego gola straciły w 24 minucie,a potem jeszcze dwa w pierwszej części spotkania. Pierwsze 5 minut drugiej połowy przynajmniej na chwilę przywróciło wiarę w możliwość nawiązania walki w tym meczu. Marzenia rozwiały się w 52 minucie spotkania po samobójczym golu Kingi Bandych, która próbowała jeszcze wybić piłkę zmierzającą do pustej bramki raciborskiej drużyny.

Grające chaotycznie Raciborzanki z minuty na minutę opadały z sił, wprowadzone do gry zawodniczki rezerwowe nie zmieniły jej obrazu. Od 60 minuty spotkania rozpoczęła się egzekucja wypracowanej wcześnie przewagi Wrocławianek, które prowadząc dojrzalszą grę zachowały dużo więcej siły na ostatnie pół godziny gry. Zawodniczki AZS Wrocław w 30 min zdobyły 6 goli i w ten sposób wynik stał się „hokejowy”.

Drużyna RTP „Unii” Racibórz w tym spotkaniu zagrała w następującym składzie: Antończyk – Bandych (od 63 min Koziura), Rytwińska, Sęga (od 53 min Nawacka), Kasperska, Wiśniewska (od 68 min Surma), Cichecka, Krupa, Szczepaniak (od 53 min Różkowska), Sznyrowska, Konsek. Bramki zdobywały: dla Unii – Konsek w 13 min, dla AZS Wrocław – Żelazko w 24 i 82 min, Bochra w 32 min, Gibek w 34 i 85 min, Bandych w 52 min gol samobójczy, Bezdzietna 63,68,87 min i Pożerska w 73 min. Następny mecz kobiecej drużyny Unii Racibórz, tym razem ligowy kibice będą mogli zobaczyć na stadionie przy ul. Srebrnej w Raciborzu we czwartek 5 kwietnia 2007 r. o godz. 16.00.