IV Powiatowy Konkurs Recytatorski

0

2 kwietnia odbył się IV Powiatowy Konkurs Recytatorski Młodzieży Szkół Podstawowych i Gimnazjów.Tak jak w latach ubiegłych organizacją zajęli się poloniści: Herbert Dengel (doradca metodyczny), Joanna Morawiec (nauczycielka SP 15) i Joanna Hibner (nauczycielka G 2). Do współpracy w jury zaproszono nauczycielki języka polskiego: Danutę Kluger, Grażynę Strózik, Izabelę Rumpel oraz Annę Jegerską – Michalską (RCK) i Agnieszkę Busuleanu (MDK).


Konkurs objął w tym roku trzy kategorie- turniej recytatorski, turniej „Wywiedzione ze słowa”i konkurs poezji śpiewanej (kończy się na etapie powiatowym). W wyniku przesłuchań komisja wyłoniła sześcioro laureatów – recytatorów, którzy będą reprezentować nasz powiat w konkursie wojewódzkim.


W kategorii szkół podstawowych w turnieju recytatorskim pierwszą nagrodę przyznano Mateuszowi Kurkowskiemu z SP 13 (opiekun Elżbieta Kocyłowska), II miejsce przypadło Krzysztofowi Gromotce z SP w Kuźni Raciborskiej, a III miejsce zajęła Agata Górczyńska z SP 15 w Raciborzu (opiekun: Bogusława Koczwara).
Wyróżnienia otrzymali Aleksandra Flegel z SP w Pietrowicach Wlk. (opiekun: Janina Ślusarczyk) oraz Kamil Staszczyszyn z SP w Tworkowie (opiekun: Anna Majer – Krupa).
W turnieju „Wywiedzione ze słowa” nagród nie przyznano.


W turnieju recytatorskim w kategorii gimnazjów I miejsce zajęła Patrycja Zisch z G 1 (opiekun Lidia Zalewska), II m. Agnieszka Krziżek z ZS w Nędzy (opiekun Monika Janowska), a III m. Artur Kandziora z ZS w Krzanowicach (opiekun Marcela Szymańska).

W turnieju „Wywiedzione ze słowa” I miejsce przyznano Aleksandrze Tabor z G 1 (opiekun Lidia Zalewska), II m. Karolinie Trybus z G 5 (opiekun Jolanta Bachryj – Bojnicka), III m. Manueli Krzykale z G 3 (opiekun: Izabela Rumpel).

W konkursie poezji śpiewanej I nagrodę zdobyła Aleksandra Górka (opiekun: Elżbieta Biskup), II m. Hanna Bratkowska (opiekun: Irena Hlubek), III m. Ignacy Frcek (opiekun: Regina Hanslik).
Wyróżnienie przyznano Magdalenie Kasowskiej z G 2 (opiekun: Ilona Rucińska).

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here